Nečekané úmrtí, výslech na policii a bláznivé fanynky. Fakta, která se o filmu Láska z pasáže moc neví

Nečekané úmrtí, výslech na policii a bláznivé fanynky. Fakta, která se o filmu Láska z pasáže moc neví
Zdroj: Oficiální zdroj

Českou filmovou klasiku o drsných životních chvílích s mladým Lukášem Vaculíkem doprovázely při jejím vzniku taktéž nesnadné chvíle. Podívejte se na řadu zajímavostí, které jste dost možná ani netušili.

Oblíbený film Láska z pasáže vypráví o devatenáctiletém Pavlovi, čističi oken, který tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho a vydělává si z podvodů. Vedoucí úklidu mu po nějaké době přidělí mladou brigádnici Janu, se kterou se ze začátku moc nemusí. Postupem času mezi nimi vznikne křehké citové pouto, které však nemůže vydržet v prostředí, v jakém se Pavel pohybuje. Je na čase začít žít poctivý život. Půjde to ale?

FOTO:  Oficiální zdroj

Zajímavosti ze snímku Láska z pasáže:

1. Menší role si ve snímku zahráli i reální punkeři, kteří byli vybráni přímo z ulic města. Toho si všimla Státní bezpečnost a dramaturgyně filmu musela přijít na výslech a podat vysvětlení.

2. Podkresovou hudbu v barech i na diskotékách obstaral z velké části Miroslav Žbirka, jehož písničky se hrály ve filmu v anglické verzi.

3. Trik se sušenkou pod rohožkou poradili filmařům samotní kriminalisté.

4. Tatiana Kulíšková měla ve skutečnosti podobný osud jako její filmová postava. Hereččin manžel bohužel také zemřel v mladém věku.

5. Jaroslav Soukup přiznal, že psal scénář a hlavní roli přímo na tělo Lukášovi Vaculíkovi.

FOTO:  Oficiální zdroj

6. Film se natáčel v březnu a dubnu roku 1984 na Praze 1, a to za plného provozu bez jakýchkoliv uzavírek. Náhodní kolemjdoucí se tak často dostávali do záběrů, aniž by o tom měli tušení.

7. Po letech Ladislav Potměšil přiznal, že během natáčení scény, kdy jí v roli nudlovou polévku a přijde za ním hlavní hrdina, snědl téměř 10 litrů polévky.

8. Ve filmu se objevil i zpěvák Michal Penk, který si zahrál návštěvníka baru.

9. Když se jezdilo s filmem po premiéře po městech, tak to Lukáš Vaculík neměl jednoduché. Jeho fanynky totiž doslova ječely všude, kde se ukázal.


Oblíbený film Láska z pasáže můžete sledovat v neděli 15. července od 17:45 na TV Nova nebo v úterý 17. července od 18:35 na kanále Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

Jiří Menzel a jeho Donšajni: O Oscara ucházející se snímek nese jistá smutná i milá fakta

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady