ROZVÁŠNĚNÁ HEREČKA: Během natáčení filmu odplata přišla k velmi kurióznímu zranění

ROZVÁŠNĚNÁ HEREČKA: Během natáčení filmu odplata přišla k velmi kurióznímu zranění
Zdroj: Archiv TV Nova

Akční thriller Odplata skrývá několik tajemství. Kdo si při natáčení zlomil žebra a proč bylo vytrhnutí oka jedné z postav naprosto zbytečné?

Vypadalo to, že se nic nemůže pokazit. Potter (Mel Gibson) naplánoval společně se svou manželkou a svým nejlepším přítelem dokonalou loupež, která problěhla přesně tak, jak měla. Zvrat přišel ve chvíli, kdy ho jeho žena postřelila a s penězi a parťákem svého milovaného utekla. Oba si mysleli, že je Potter mrtvý. Ten se ze zranění po delší době zotavil a jediné, po čem touží, je sladká pomsta...

FOTO:  Archiv TV Nova

Snímek Odplata skrývá několik tajemství. Co jste i krimi thrilleru dost možná nevěděli?

- Deborah Kara Unger si během scény, kdy ji Mel Gibson mlátí, zlomila dvě žebra. V jednom z rozhovorů uvedla, že si natáčení velmi užívala a násilná scéna ji bavila. Možná právě proto se až příliš odvázala, což si vyžádalo nepříjemné zranění.

- Ve filmu se původně měla objevit drastická scéna, ve které měl Potter (Mel Gibson) vytrhnout jedné z postav oko. Nepříjemný záběr se však nakonec nedostal do žádné z verzí filmu a je dostupný na internetu jen ve velmi špatné kvalitě.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Režisér filmu Brian Helgeland nesouhlasil s podobou finální scény filmu, a proto byl vyhozen. Nahradil ho Paul Abascal a 30% z filmu muselo být kompletně přetočeno. Navíc tahle skutečnost opozdila premiéru filmu o více než rok.

- Příjmení hlavní postavy je Porter. V celém snímku ani jednou nezazní jeho křestní jméno, dokonce jeho manželka ho oslovuje jako Portera.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Brian Helgeland byl doslova zoufalý při obsazování role Rosie. Žádná z hereček, která dorazila na casting, se mu nelíbila. Poté se rozhodl prohledat videokazety z castingů k jednomu z pokračování filmu Superman, kde našel nahrávku herečky Marii Bello. Jejím hereckým výkonem byl naprosto uchvácen a okamžitě jí nabídl roli. Té se scénář však nezamlouval a Briana odmítla s tím, že role není pro ni. Brian se však nevzdal a herečku neúvaně uháněl po celé dva týdny, než nakonec na nabídku kývla.

Galerie

- Mel Gibson měl o hlavní roli obrovský zájem, jeho účast na filmu však ohrožovalo natáčení jiného filmu, ve kterém měl rovněž ztvárnit velkou roli. Proto zavolal režisérovi, zda by bylo možné začít natáčet během dvou měsíců, a ten mu vyhověl.

 

Snímek Odplata sledujte v sobotu 14. července 2018 ve 21:50 na Nova Cinema, nebo v neděli 15. července 2018 ve 23:55 na témže kanále.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dramatický vznik filmu Terč s Jackiem Chanem: Ošklivé zranění a zákaz natáčet v Austrálii!

NA ŽIVOT A NA SMRT: Semirovi parťáci to v Kobře 11 nemají jednoduché. Toto jsou jejich osudy!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady