Tvůrci filmu Obsluhoval jsem anglického krále měli problémy s ochlupením! A jakých chyb se dopustili?

Tvůrci filmu Obsluhoval jsem anglického krále měli problémy s ochlupením! A jakých chyb se dopustili?
Zdroj: Oficiální zdroj

Tvůrci filmu Obsluhoval jsem anglického krále měli problémy s ochlupením modelek a také se ve snímku dopustili několika chyb. Podívejte se na zajímavosti, které jste dost možná nevěděli.

Oblíbený film režiséra Jiřího Menzela oceněný Českými lvy Obsluhoval jsem anglického krále vypráví o životě číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v období politických zvratů v první půlce dvacátého století. Mnohokrát v životě pocítí, že jím druzí opovrhují, a to hned z několika důvodů. On však i přesto nezatrpkne a stále touží po bohatství, milující ženě a uznání ve své profesi.

Co jste o známém filmu dost možná NEVĚDĚLI?

1. Habešského císaře hrála ve skutečnosti žena, kterou je americká zpěvačka a herečka Tonya Graves.

2. Při scéně s nahými blondýnkami u bazénu se naskytly nečekané komplikace. Modelky totiž dorazily na natáčení s vyholeným ohanbím, což ovšem za druhé světové války, kdy se film odehrává, rozhodně nebylo obvyklé. Ochlupení jim tak muselo být zpětně počítačem dodělané.

FOTO:  ČSFD

3. Scéna s vojáky u bazénu, kterým chybí různé končetiny, se natáčela se skutečnými invalidy.

4. Kromě 38 hlavních a vedlejších rolí si ve filmu zahrálo na 1100 komparzistů, bylo ušito 2000 kostýmů, vybudováno 30 kulis, padlo přesně 3333 klapek a natočilo se celkem 42 km filmového materiálu.

5. Prostor hotelu Tichota (hotel Dítě) byl za Protektorátu Čechy a Morava skutečně používán pro potřeby Říše. Vychovávala se zde česká mládež v duchu myšlenek nacistického Německa.

 

V oblíbeném filmu se objevilo pár CHYB:

1. Habešská delegace přiveze k obědu dvouhrbého velblouda, který však v Africe vůbec nežije.

FOTO:  Oficiální zdroj

2. Na začátku filmu, kde Jan Dítě (Ivan Barnev) prodává párky na nádraží, je v jednom okamžiku vidět souprava složená z vagonů Bt, které v té době ještě ale vůbec nejezdily.

3. Když mladý Jan Dítě čepuje v restauraci U Zlatého města Prahy pivo a poté se dívá přes půllitr, drží ho v levé ruce. V dalším záběru skrze půllitr jej ale drží v pravé ruce.

4. Ve scéně, kdy se majitel restaurace U Zlatého města Prahy plazí pro drobáky, je v pozadí vidět přechod pro chodce, které však v té době neexistovaly.

5. Na začátku filmu sleduje Jan Dítě v hospodě štamgasty a mezi nimi i pana zvěrolékaře. Hned v dalším záběru ale pan zvěrolékař do hospody teprve přichází a Dítě mu navíc ještě přisunuje židli.

Galerie

 

Oblíbený film Obsluhoval jsem anglického krále můžete sledovat v neděli 15. července od 14:00 na TV Nova nebo v pondělí 16. července od 12:30 na kanále Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jiří Menzel a jeho Donšajni: O Oscara ucházející se snímek nese jistá smutná i milá fakta

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

Sdílet

Nejnovější videa

Články