• TV Nova
  • ŠLO MU O ŽIVOT! Michal Jančařík o nedávné operaci. Pod nůž musel hned dvakrát!

ŠLO MU O ŽIVOT! Michal Jančařík o nedávné operaci. Pod nůž musel hned dvakrát!

Michal Jančařík toho v poslední době zažil hodně. Před dvěma lety mu poprvé transplantovali první ledvinu a před měsícem mu museli odebrat i tu druhou. A průběh nebyl tak jednoduchý, jak se očekávalo.

Michal Jančařík, známý moderátor TV Nova, od malička trpí nemocí zvanou polycystická porucha ledvin, kvůli které mu před dvěma lety transplantovali ledvinu. Kvůli pooperačním komplikacím skončil tehdy na vozíku. Minulý měsíc, 19. června, Jančaříkovi odebrali i druhou ledvinu. Nyní poprvé k operaci promluvil.
 

"Vidíme se tři týdny po natáčení Nova stars a hodně se toho změnilo," začíná Jančařík s popisem průběhu druhé operace. "Musel jsem jít akutně na operaci druhé ledviny, která v mém těle byla jako časovaná bomba. Operace kromě jedné komplikace, kvůli které se musela ledvina zase otevřít, proběhla výborně. Ztráta krve byla minimální," komentuje Jančařík. 
 

Při této nemoci se ledviny kvůli cystám zvětšují, deformují a začínají selhávat. Po transplantaci je nutné alespoň 6 týdnů odpočívat a brát léky na snížení imunity, aby si tělo na novou ledvinu zvyklo. Jančařík vše dodržel, ale už má zase v plánu být velmi aktivní.

FOTO:  TV Nova

"Srpen pro mě bude klíčový měsíc, vrátím se ke všem činnostem," hrdě oznamuje moderátor. Více prozradil ve videu! Kdo mu zachránil život?
 

Jak zvládl moderátor boj s krutou nemocí? Co pro něj bylo nejtěžší? A jaké má šance na úplně uzdravení? Na celý jeho příběh se podívejte v pořadu Nova Stars na Nova Plus!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Možnost stát se hvězdou: V The Voice Česko Slovensko může zazářit každý! PŘIHLASTE SE ZDE

Odhalená pravda moderátora Michala Jančaříka: Svléknul jsem se úplně donaha! VIDEO

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady