ODHALENÍ: Bude čtvrté pokračování legendárního Návratu do budoucnosti?

ODHALENÍ: Bude čtvrté pokračování legendárního Návratu do budoucnosti?
Zdroj: Archiv TV Nova

Návrat do budoucnosti je jedna z nejvyváženějších sci-fi sérií vůbec, miliony fanoušků po celém světě více než třicet let zbožňují všechny tři originální a dnes kultovní filmy a dohadují se, který je tím vůbec nejlepším. A pochopitelně sní o pokračování, o kterém se mluví už celé roky. Jak to s ním tedy je?

V prvním snímku se Marty dostane nedopatřením do minulosti, když uniká před střelbou rozzuřených teroristů, kterým doktor Brown ukradl plutonium, sloužící jako palivo pro jeho stroj času. V druhém díle se snaží napravit svou budoucnost a posléze i minulost. A ve třetím se vydává na divoký západ, aby zachránil doktora Browna.

V zábavním parku studia Universal byla relativně krátce po završení trilogie otevřena atrakce, pro kterou vznikl nový příběh a nové záběry s původními herci. Taktéž vznikl animovaný seriál, který čítal slušných 26 epizod. Ale kde je to plnohodnotné filmové pokračování?

FOTO:  Archiv TV Nova

Vzpomínáte si na rok, do kterého se vydal Marty s doktorem Brownem v druhém díle série? Šlo o rok 2015, který je 30 let vzdálen od filmové současnosti a také od premiéry prvního filmu. Při této příležitosti v roce 2015 spatřila světlo světa speciální edice kompletní trilogie obohacená o nový krátký film „Doktor Brown zachraňuje svět“, kde se do ikonické role vrátil úžasný Christopher Lloyd.

Co se týče čtvrtého celovečerního filmu, v červnu 2018 internetem proletěla úžasná zpráva od představitele Martyho, Michaela J. Foxe:

FOTO:  facebook

Ahoj všichni! Dnešek je velmi významným dnem, kromě toho, že mám narozeniny, oznamuji (…) Návrat do budoucnosti IV!!!!! Přemýšleli jsme o něm mnoho let a začali jsme jej natáčet loni v létě. Během pár dnů odhalím datum premiéry. Všechny vás miluju!!!“

Vše působilo velmi reálně, dokonce byla k oznámení přiložena aktuálně působící fotka doktora, Martyho a Jennifer. Zprávy se proto chytla média po celém světě a o této velké novince dychtivě informovala. Nicméně ke zklamání všech se jedná o podvod, zpráva pochází z falešného účtu a přiložená fotografie je pár let stará a pochází ze setkání na Comic-Conu (komiksový a popkulturní festival).

FOTO:  facebook

Christopher Lloyd několikrát prohlásil, že by si moc užil znovu si zahrát doktora Browna, pokud by dostal do ruky povedený scénář. Problém se tedy nachází jinde. Scénárista a producent Bob Gale se k otázce pokračování před lety vyjádřil následovně:

„Jak jistě všichni víte, Michael J. Fox trpí Parkinsonovou chorobou, což se negativně projevuje na jeho stavu. Myšlenka natočit další Návrat do budoucnosti bez Michaela je jako byste někomu nabídli steak bez masa. To prostě nejde.“

Galerie


Práva na snímek stále drží režisér Robert Zemeckis a scénárista Bob Gale. Studio na ně v průběhu let mnohokrát doráželo, v posledních letech zejména kvůli tomu, aby povolili nikoli pokračování, ale restart značky. K tomu se oba vyjádřili vcelku stručně: „Jen přes naši mrtvolu.“

Se čtvrtým filmem to tedy nevypadá příliš růžově. Třetí film navíc sérii uzavřel více než uspokojivě, proč tedy vstupovat znovu do stejné řeky? Jednoduše proto, že tak úžasní tvůrci, jací za touto značkou stojí, by se do čtvrtého dílu nepustili, pokud by si svým materiálem nebyli stoprocentně jistí. A vzhledem k tomu, že se Michael J. Fox po letech začal znovu objevovat před kamerou, možná se jednou přeci jen dočkáme…

První Návrat do budoucnosti můžete sledovat v sobotu 7. července od 13:10 na TV Nova. Nebo v repríze v neděli 8. července od 11:25 na Nova Cinema.
NEPŘEHLÉDNĚTE:


FOTO: Michael J. Fox z Návratu do budoucnosti: Navzdory vážně nemoci vypadá po 30 letech skvěle!

Vážná nemoc hvězdy Návratu do budoucnosti: Chorobu odhalili díky natáčení filmu Doktor Hollywood!Autor: Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady