8 věcí, které musíte vědět o animáku Rebelka: 1500 zrzavých kudrlin si vyžádalo speciální opatření a víc

8 věcí, které musíte vědět o animáku Rebelka: 1500 zrzavých kudrlin si vyžádalo speciální opatření a víc
Zdroj: TV Nova

Nebojte se, že je hlavní hrdinkou holka. V animovaném fantasy snímku s pohlcující atmosférou drsného skotského prostředí totiž stěžejní postava akční zrzky s lukem přestřílí i samotného Robina Hooda. Co je třeba vědět o této výpravě za dobrodružstvím předtím než ji (znovu) uvidíte?

Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (oficiální text distributora)

GaleriePodívejte se na 10 věcí, které je dobré vědět, než se začnete na pohádku koukat:


1. Původně se snímek měl jmenovat Medvěd a luk. Jenže režisérka Branda Chapman od spolupráce po čase odstoupila, převzal to po ní Mark Andrews a vznikla z toho Rebelka.

2. Aby štáb načerpal tu správnou atmosféru, vydal se pod vedením režiséra Marka Andrewse do Skotska, kde si užil místních hor, mlh a lezavého počasí. Pracovní výlet pak dobře posloužil jako inspirace při vzniku animovaného filmu.

FOTO:  TV Nova

3. Merida je vůbec první holčičí hlavní hrdinkou v pixarovských filmech. A bojovníkům jde rozhodně příkladem. S princeznou ji spojuje jen titul, když má problém, nečeká na kouzelné oříšky, sedm trpaslíků, ani sličného prince – poradí si sama.

4. Rebelka se zařadila mezi ty nákladné snímky Pixaru. Výroba stála okolo 185 milionů dolarů, což je v přepočtu málo přes 4 miliardy korun. Investice se vyplatila, vydělala trojnásobek.

FOTO:  TV Nova

5. Protože jedním ze zakladatelů studia Pixar byl zesnulý Steve Jobs, Rebelka je plná odkazů na jeho slavnou firmu Apple. Merida se hned několikrát zakousne do jablka (a nakousnuté jablko je znakem Applu). Podobným odkazem je i jméno lorda Macintoshe, protože Macintosh je značka počítačů, které Apple jako první proslavily. Ne náhodou najdete v titulcích poděkování Stevu Jobbsovi.

6. Protože Pixar spadá pod společnost Disney, jež má za symbol ušatého Mickey Mouse, nejslavnější myšák na světě nechybí ani v Rebelce. Prohlédněte si pozorně opasek královny Elinor, která je matkou hlavní hrdinky.

FOTO:  TV Nova

7. Náklaďák Pizza Planet (Planeta pizza) se poprvé objevil v Toy Story: Příběhu hraček a od té doby se v každém dalším pixarovském filmu aspoň nenápadně mihne. Tentokrát zaostřete, až se dění ve středověkém Skotsku přesune do chatrče jisté čarodějnice…

8. Kvůli filmu Rebelka (a jeho hlavní hrdince) vznikly během tří let dva speciální počítačové programy. První animoval jenom Meridiny vlasy tak, aby se pohybovaly věrně a přesvědčivě. Nebylo to nic jednoduchého, ta zrzka má 1500 kudrlin!

FOTO:  TV Nova

Snímek Rebelka sledujte v sobotu 7. července od 17:40 na Nově nebo v repríze v úterý 10. července od 16:45 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:
KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU: Křeče v čelisti i chyba z nepozornosti! Co ohrozilo natáčení filmu?

Známý komik vzteky bez sebe. Jeho honorářem za Aladina si studio Disney pěkně pošpinilo pověst!

NÁSLEDKY natáčení Mocného vládce Oz: Mila Kunis TRPĚLA kvůli make-upu ještě dva měsíce poté!

Petr Pan, Popelka či Malá mořská víla? HLASUJTE o nejlepší klasickou disneyovku!

Autor: Maci

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady