VÁŽNÉ ZRANĚNÍ při natáčení Fint Dicka a Jane: Po loupeži v kavárně měla herečka zdravotní problémy!

VÁŽNÉ ZRANĚNÍ při natáčení Fint Dicka a Jane: Po loupeži v kavárně měla herečka zdravotní problémy!
Zdroj: Archiv TV Nova

Možná Jim Carrey nehody přitahuje, proto při na první pohled banálních záběrech se vždycky nějaká přihodí, když je poblíž. Ať už přímo jemu, nebo jeho kolegyni, která si odnesla závažné zranění...

A čem je film Finty Dicka a Jane? Dicku Harperovi (Jim Carrey) se konečně vyplácejí roky tvrdé dřiny – je povýšen na post viceprezidenta společnosti Globodyne, světového leadera v oblasti konsolidace médií. Po jednom dni v nové pozici však přijde ekonomická katastrofa, jež Globodyne potopí. Dick má v ruce černého Petra a žádné úspory v kapse. Spolu se svou ženou Jane (Téa Leoni) s hrůzou sleduje, jak z jejich života postupně mizí krásný dům, luxusní vozy i přátelé z vyšší společnosti. Dick, který hrál celý život podle pravidel a cílevědomě směřoval k tomu, aby zajistil sobě a své rodině pohodlný život, se však svého amerického snu nehodlá vzdát. Tvrdá lekce od jeho amorálního zaměstnavatele mu však vnukne skvělý nápad – pokud bylo kradení dost dobré pro jeho šéfa, je dost dobré i pro něj. Spolu se svou milující ženou se proto rozhodne naplánovat velkolepou pomstu a dát velkému byznysu za vyučenou.

FOTO:  Archiv TV Nova


 Ve filmu zaměstnanci Globodyne přišli o své úspory, protože investovali do akcií společnosti. To se skutečně stalo čtyři roky před natočením filmu ve firmě Enron. A podobností je více, jistý Ken Lay nastoupil na post výkonného ředitele pouhý den před tím, než vyplaval na povrch skandál s rozsáhlými finančními podvody a dluhy společnosti.

• Snímek je remakem stejnojmenného filmu z roku 1977.

• Ve scéně, kde se Dick snaží vytisknout novou kopii formuláře, se ukryje ve střešních trámech a při pokusu slézt spadne dolů. Jednalo se o skutečnou nehodu a skutečný pád a Jim Carrey dopadl tvrdě na podlahu. Herec i režisér se ale rozhodli pokračovat, takže kamery jely dál a záběry se dostaly do filmu.


Galerie


• Ve filmu se objevil v menší roli, jako prodavač první benzínky, kterou Dick chtěl vyloupit, Jason Marsden, známý především jako Rich ze sitcomu Krok za krokem.

• Film měl původně režírovat Barry Sonnenfeld (stojící například za trilogií Muži v černém) a v roli Jane se měla objevit Cameron Diaz, s níž si Carrey zahrál již v Masce (1994).

• Studio Paramount zaplatilo Sony 100 000 za přerušení natáčení na celý týden, aby se mohl Jim Carrey zúčastnit propagace snímku Řada nešťastných příhod (2004).


FOTO:  Archiv TV Nova


• Při natáčení scény loupeže v kavárně Starbucks si Téa Leoni při skoku přes pult vážně poranila rameno. Došlo u ní k poškození chrupavky a herečka se ze zranění zotavovala ještě dlouho po natáčení. 

• Původní snímek z roku 1977 stál tři miliony dolarů, což je při započtení inflace rovno přibližně deseti milionům v roce 2005, kdy byl natočen remake. Nová verze stála desetkrát více, tedy sto milionů dolarů. 


Finty Dicka a Jane můžete sledovat ve čtvrtek 5. července 2018 od 09:55 na Nova Cinema.



NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠPATNÝ NÁPAD: Jim Carrey má poznávací značku s neuvěřitelným nápisem. Chodí mu kvůli ní pokuty cizích lidí!

Problémy na place filmu Maska kvůli naprosto běžné nemoci! Režisér musel obsazení Cameron Diaz hořce litovat

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady