Petr Pan, Popelka či Malá mořská víla? HLASUJTE o nejlepší klasickou disneyovku!

Petr Pan, Popelka či Malá mořská víla? HLASUJTE o nejlepší klasickou disneyovku!
Zdroj: TV Nova

Příběhy o lásce, naději a vítězství dobra nad zlem miluje snad každý. Největším producentem takových pohádek je bezesporu Walt Disney. Která z jeho klasických pohádek je podle vás nejlepší?

Pohádky Walta Disneyho patří k těm nejkrásnějším pohádkám vůbec. Pod rukama šikovných kreslířů ožily legendární princezny, mezi kterými nechybí například Popelka, Sněhurka a Šípková Růženka. Svou slávu zažili také Petr Pan, Aladin anebo Malá mořská víla. Která z klasických „disneyovek“ je podle vás nejlepší?

 

Popelka
Příběh o krásné Popelce, která po smrti svého otce žije s macechou a nevlastními sestrami, patří mezi ty nejznámější pohádky vůbec. Jak to ale bývá, dobro nakonec přeci jen zvítězí nad zlem a Popelka končí v náruči krásného prince.

FOTO:  Archiv TV Nova

Sněhurka a sedm trpaslíků
Sněhurka před zlou královnou, která ji chtěla zabít kvůli její kráse, utekla k sedmi malým trpaslíkům hluboko do lesa. Královna to však nevzdala a pokusila se ji přimět sníst otrávené jablko. Nebyla by to však ta správná pohádka, kdyby do příběhu nezasáhl urostlý princ, který Sněhurku zachránil!

FOTO:  oficiální zdroj

Šípková Růženka
Zlomyslná čarodějnice uvalila na malou Ruženku hrozivou kletbu - pokud se někdy v životě píchne o trn růže, celé království navěky usne. A přesně to se stane. Chrabrý rytíř však brzy přispěchá na pomoc!

FOTO:  oficiální zdroj / Twitter

Petr Pan
Příběh plný nápadů, dobrodružství, nezapomenutelných postav, hudby a létacího prášku dosahuje nevídaných výšin! Děti se stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě.

FOTO:  oficiální zdroj

Aladin
Aladin je chudý chlapec z tržiště, jehož jediným majetkem a zároveň i přítelem je opička Abu. Chlapec sní svůj sen o úniku z bídného života. Navíc touží po krásné princezně Jasmíně. Změna přichází ve chvíli, kdy Aladin najde kouzelnou lampu!

FOTO:  Archiv TV Nova

Malá mořská víla
Půvabná pohádka o malé mořské víle Ariel, která se vyadá za zlou čarodějnicí, aby si mohla vyzkoušet život na souši. Čarodějnice jí na tři dny přičaruje nohy výměnou za Arielnin hlas. Další podmínkou je polibek z pravé lásky, který musí princ Ariel dát. Jak to dopadne? Tušíte správně...

FOTO:  oficiální zdroj

Alenka v říši divů
Při honbě za Bílým králíkem mladá Alenka spadne do díry a začnou se dít věci! Oživlé předměty, šílená dvojčata, kočka Šklíba, Srdcová královna... Panoptikum postaviček, které potká, je široké!

FOTO:  TV Nova

 

Pinocchio
Kdo by neznal klasický příběh o dřevěné loutce, která chce být skutečným chlapcem? O tom, že sny se mohou stát skutečností pokud skutečně chceme?

FOTO:  TV Nova

 

Dumbo
Dumbo je sloní mládě, kterému se všichni posmívají pro jeho velké uši. To ale ještě neví, že uši jsou ve skutečnosti kouzelné!

FOTO:  TV Nova

 

Bambi
Malému kolouškovi Bambimu zabijou maminku v době, kdy dělá první nesmělé krůčky a poznává okolní svět. Naštěstí není sám! Spolu s kamarády Dupíkem a Kvítkem zažívá velká dobrodružství.

FOTO:  TV Nova

 

Kráska a zvíře
Láska dokáže obměkčit i to nejzatvrzelejší srdce. Krásná Bella, milovnice knih, se zamiluje do svého věznitele na zámku plném obživlých předmětů denní potřeby...

FOTO:  TV Nova

 

Lví král
Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranné lvíče Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, nástupníka trůnu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout...

FOTO:  Walt Disney Pictures


Klasický animák Petr Pan můžete vidět v pátek 29. 6. 2018 od 20:00 na Nova Cinema a v sobotu 30. 6.  od 14:35 na tomtéž kanálu.
 

ODHALENÍ: Zpackané doplňky způsobily změny ve filmu! Legendární Popelka má svá tajemství

Známý komik vzteky bez sebe. Jeho honorářem za Aladina si studio Disney pěkně pošpinilo pověst!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady