Zvířata z Nejkrásnější hádanky potrápila cvičitele! Trénink proběhl v rekordním čase

Než se podíváte na pohádku Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, přečtěte si zajímavosti, které tento film skrývá. Věděli jste, kde všude se natáčelo?

Pohádka Nejkrásnější hádanka vypráví příběh o skromném a poctivém Matějovi, který pracuje u sedláka a je až po uši zamilovaný do jeho dcery Majdalenky. Sedlák si pro ni ovšem představuje lepšího a hlavně bohatějšího ženicha. Chudý Matěj se tedy rozhodne odejít a ocitne se až na zámku, kde probíhají námluvy o ruku princezny Rozmarýny. Úkol zní jasně! Nápadníci musí uhodnout tři zapeklité hádanky. Matěj, který je milovníkem hádanek, se k nápadníkům přidá a tím se spřátelí s vojákem Ondrou, který je tajně zamilovaný do princezny Rozmarýnky. Podaří se oběma získat své vyvolené?

Režisér Zdeněk Troška film nejen režíroval, ale napsal k němu i scénář. Inspirací mu byly Drdovy pohádky „O Matějovi a Majdalence“ a „O princezně, která hádala, až prohádala.“ Pohádkový příběh je plný nejen napínavých a krásných momentů, ale také překrásných míst. Velká část exteriérů se natáčela na zámku Sychrov, který se nachází poblíž Liberce a patří mezi národní kulturní památku. Dalším natáčecím místem je zámek Žleby. Zde filmaři natáčeli jak v exteriérech, tak i v interiérech zámku. Kromě zámku se natáčelo i na zřícenině hradu Kostomlaty pod Milešovkou, která posloužila jako loupežnické sídlo.

Nejkrásnější hádanka FOTO:  TV Nova

​Nejen herci, ale i zvířata mají ve filmech a pohádkách důležitou roli. V Nejkrásnější hádance je možné vidět koně, psy, ptáky a další. Důležitým článkem zde ale byli holubi. V pohádce si jich zahrálo rovných třicet a museli se svoji roli perfektně naučit za pouhých čtrnáct dní. Museli umět létat dle pokynů, přistát přesně tam, kde přistát mají, a vše muselo být v naprosté přirozenosti. Samozřejmě se může stát, že se něco nepovede, to pak přichází postprodukce, která vše malým trikem doladí.

Galerie

Zkusit uhádnout hádanky společně s Matějem můžete v sobotu 25. prosince od 20:20 na Nově. Více pohádek najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady