Složité natáčení Rafťáků: Hvězda z Ordinace dělala filmařům těžkou hlavu. Něco nešlo, něco nechtěla!

Složité natáčení Rafťáků: Hvězda z Ordinace dělala filmařům těžkou hlavu. Něco nešlo, něco nechtěla!
Zdroj: Archiv TV Nova

Letní komedie Rafťáci si zá¨ískala obrovskou popularitu. Při natáčení však docházelo k situacím, při kterých všem úplně do smíchu nebylo. Co se stalo?

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se na svém výletě postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Tohle bude pořádná jízda!

FOTO:  Archiv TV Nova

Snímek Rafťáci patří k těm nejúspěšním českým komediím. Co jste o něm dost možná nevěděli?

- Filmaři vyrobili pro snímání akčních sekvencí v rozbouřené vodě speciální konstrukci na raft. Na ni pak zavěsili kameru, aby se obraz stabilizoval.

 

- Slovenka Andrea Kerestešová v době vzniku filmu ještě vůbec neovládala češtinu, v postsynchronech ji proto nadabovala Andrea Elsnerová. Andrea v roli Kláry měla taktéž záskok i na natáčení - na scénu, kde se dívky koupou nahé a jsou vidět jejich prsa, si jako jediná z hereček vyžádala dublérku.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Při natáčení filmu se spolu seznámili Karel Janák a Veronika Kubařová (Darja), a započal tak jejich dlouholetý vztah, který je dnes ovšem minulostí. A toto nebyla jediná láska, která na natáčení vykvetla. Dohromady se dali i Vojta Kotek a Tereza Voříšková. Jejich vztah vydržel téměř dva roky, než Terezu na jiném natáčení okouzlil Kryštof Hádek.

 

- Celkem se štáb pohyboval mezi sedmdesáti lokacemi. Scény na vodě se natáčely na Vltavě v úseku od Českého Krumlova k Českým Budějovicím. Dále se filmovalo v jihočeské vesničce Rožmitál na Šumavě, na řece Ohři, u Svatošských skal, na hradu Loket, Rožmberku nad Vltavou, v Praze a vesnici Rájov.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Snímek během prvního víkendu po uvedení zhlédlo 103 320 diváků, čímž překonali rekord, který držel film Tmavomodrý svět. Celkově pak film v českých kinech vydělal přes 66 miliónů korun.

 

- Domnělý hrad Kašperk, na který se rodiče vydávají na kole, je ve skutečnosti hrad Loket. Kašperk najdeme na Šumavě, byl založen roku 1356 Karlem IV. k ochraně zlatých dolů. Naopak Loket leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, založen byl ve 13. století na místě starého slovanského hradiště. Vzdušnou čarou jsou od sebe přibližně 130 km.

Galerie

Snímek Rafťáci sledujte v neděli 1. července 2018 ve 14:00 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Utrpení na place: Herci při natáčení filmu Jak se krotí krokodýli prožívali krušné chvíle. Chtělo to vážně odvahu!

Pane, vy jste vdova: Jak se měla původně jmenovat oblíbená česká komedie? Název zní směšně

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady