Nemohl dýchat a měl pocit, že zemře: Při natáčení Atentátu Roberta Jaškówa skutečně mučili!

Během natáčení jednoho z dílu seriálu Atentát zažili herec Robert Jašków perné chvilky. Byl sám, měl zavázané oči, nemohl mluvit ani dýchat. Zdálo se, že není úniku. Jak si s tím poradil, co všechno ještě prožil a podařilo se mu uniknout?

TV Nova na léto vrátila do programového schématu seriál Atentát s Robertem Jaškówem v hlavní roli problémového policisty Dana Chládka. Na natáčení jednoho dílu herec do konce života nezapomene. Během něho se totiž sám ocitl blízko smrti.

FOTO:  TV Nova

Role Dana Chládka mu předepsala infiltrovat se mezi nácky. Vstupenkou mezi ně bylo podstoupení waterboardingu, mučící techniky, která se používá pro vynucení přiznání nebo informací. Při waterboardingu je osoba přivázána ke stolu nebo dřevěné desce. Tazatel má pomocníka, jehož úkolem je lít vodu přes ručník či celofán na nos a ústa oběti, což ztěžuje dýchání a navozuje pocit topení se.

Galerie


Robert Jašków waterboarding vyzkoušel na vlastní kůži: „Podstoupil jsem waterboarding, opravdu. Na chvilku za mě zaskočil dublér, ale když jsme jeli ostrou, byl jsem to já. A taky mě málem utopili, aby měli hezký záběry. Je to fakt hustý, jsem ale rád, že jsem si to vyzkoušel, i když je to hnusný pocit. Byl jsem připoutaný, hlavou dolů, měl mokrý hadr přes obličej, na který lili vodu. V tu chvíli máte pocit, že se topíte, ale nemůžete se utopit. Nemůžete mluvit, dýchat, ale neumřete. A může to trvat dlouho. Normálně mě mučili,“ vzpomíná na natáčení herec, kterého před kamerami trápili skuteční přátelé. "Mezi těmi, co hráli nácky, jsem měl dost kamarádů. Třeba Tomáše Trapla," dodává s úsměvem.
FOTO:  Archiv TV Nova

Coby Dan Chládek Jašków při waterboardingu uspěl a náckové ho přijali mezi sebe, netuše, že do svých řad infiltrovali policistu. Žid, kterého mučili, ale Chládka poznal a neudržel jazyk za zuby. Chládek se tak ocitl sám proti bandě nácků a děsivému pitbulovi. Zdá se, že není úniku. Jak si s ním poradí, co všechno ještě prožije a podaří se mu uniknout?Seriál Atentát můžete sledovat každé pondělí a středu od 21:35 a následně na Nova Plus!NEPŘEHLÉDNĚTE:
TEST PRO SERIÁLOVÉ NADŠENCE: Poznáte oblíbené postavy jen podle částí obličeje? Zkuste to!

VELKÁ ANKETA: Hlasujte o nejlepší postavu legendárního Comebacku! Koho máte nejraději?

FOTO: Co dnes dělají a jak vypadají dětské hvězdy ze sitcomu Helena? Vyrostly a rozhodně se nenudí!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady