UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Ve věku 82 let zemřela legenda Divadla Járy Cimrmana

UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Ve věku 82 let zemřela legenda Divadla Járy Cimrmana

Ve věku 82 let nás opustil člen Divadla Járy Cimrmana, který se objevoval ve většině her souboru. Hrál i v televizních a filmových projektech.

Bořivoj Penc byl původně nástrojářem, který se však skrze nabídku svého kamaráda Zdeňka Svěráka stal profesionálním hercem. Od roku 1983 byl členem Divadla Járy Cimrmana, kde účinkoval ve většině her souboru. Ještě před 14 dny se objevil jako král v jedné z jeho nejslavnějších her: Dlouhý, Široký a Krátkozraký. V menších rolích se objevoval i v televizi a filmu.

FOTO:  Profimedia


Bořivoj Penc se narodil 19. ledna 1936. Se Zdeňkem Svěrákem se znali již od základní školy. Penc se objevil v legendárních filmech jako Obecná škola (1991), Lotrando a Zubejda (1996), Vratné lahve (2007) nebo Tři bratři (2014). Zahrál si i v televizních seriálech Bylo nás pět (1994) nebo Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (2000).

Herec zemřel v úterý 26. 6. 2018 v jedné z pražských nemocnic. Členem Divadla Járy Cimrmana byl 35 let. Upřímnou soustrast všem pozůstalým a čest jeho památce.


Více informací na TN.cz ZDE


CELÝ FILM Jára Cimrman ležící, spící můžete sledovat na Nova PLUS.NEPŘEHLÉDNĚTE:

(NE)VESELÁ VZPOMÍNKA: Před kolika lety odešel do nebe legendární vztekloun z Pelíšků?

FOTO: Co dnes dělají a jak vypadají dětské hvězdy ze sitcomu Helena? Vyrostly a rozhodně se nenudí!
Sdílet

Nejnovější videa

Články