NARAŽENÁ HLAVA hlavního hrdiny! Natáčení seriálu Atentát se neobešlo bez zranění

NARAŽENÁ HLAVA hlavního hrdiny! Natáčení seriálu Atentát se neobešlo bez zranění

Herci seriálu Atentát museli zvládat těžké scény bez kaskadéra. Natáčení se mnohdy neobešlo bez reálných zranění, a tak hrdinové seriálu přistupovali ke každé scéně s respektem i odhodláním. Jaké další zajímavosti skrývá známý detektivní příběh?

Hlavní hrdina seriálu Atentát Dan Chládek (Robert Jašków) se po rozchodu s Terezou Hodačovou (Hanou Vágnerovou) stal samotářem a zabývá se hlavně řadou podezřelých případů kolem prezidenta Václava Wolfa (Jan Kraus), na které se snaží upozorňovat. Shodou okolností získá Tereza místo právě v prezidentově ochrance. Děj začíná houstnout tehdy, kdy je na prezidenta spáchán atentát a Tereza zjišťuje, že prsty by v tom mohl mít právě Dan. Vydává se tak po stopě Danovy minulosti a postupně získává klíč k pochopení toho, co se vlastně stalo.

 

Seriál se chlubí svým hvězdným obsazením, kdy kromě Terezy Hodačové, Roberta Jaškóva a Jana Krause se v hlavních rolích představí i Marek Taclík, Anna Šišková, Jan Dolanský nebo Miroslav Táborský.


Co jste o Atentátu nevěděli?

1. Tvůrci pořadu si dali na přípravě seriálu opravdu záležet. Podle režiséra Jiřího Chlumského chtěli co nejdetailněji představit pravé prostředí, ve kterém se prezident pohybuje. „Měli jsme odborné poradce na to, jak vypadá kolona prezidenta, kolona premiéra, jeden z nejpovolanějších poradců nám řekl, jak se u prezidenta obědvá, jak se prostírá a jak se nosí jednotlivé chody,“ prozradil Jiří Chlumský.

FOTO:  TV Nova


2. Ve spoustě hlavních scén se herci museli obejít bez dabléra. Proto se tak natáčení občas neobešlo bez zranění. Naštěstí šlo pouze o natažené svaly, naraženou hlava nebo odřeniny. Jeden z hlavních hrdinů Robert Jašków svá zranění okomentoval tak, že k jeho práci to patří a pro to, aby v Česku vznikl kvalitní seriál, udělá vše.


3. Ve skutečnosti se natáčelo na zámku Hořovice a zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice.


4. V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa).


5. Michal Slaný s Hanou Vagnerovou si v seriálu zahrají i milostnou scénu. Z televizních obrazovek to vypadá, že si to oba herci užívali, ve skutečnosti to pro ně bylo náročné. Michal Slaný přiznal, že se styděl.

Galerie6. Michal Slaný má policistu v krvi už od mala. Už jako dítě si na něj prý rád hrál.


7. Hlavní hrdinka Hana Vágnerová je sportovkyní tělem i duší, což je samozřejmě vidět i na jejich výkonech na place. Jejím velkým koníčkem je akrobacie na trampolíně.


První díl z osmnáctidílné série plné akčních a kaskadérských scén začíná v pondělí 18. června ve 21:30 na Nově. Příběh volně navazuje na slavnou Expozituru a bude na obrazovkách každé pondělí a středu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROMRHANÉ PENÍZE: Nejdražší scéna byla z filmu Ve stínu nakonec vystřižena! Zastřelili v ní koně

NATÁČENÍ PODLE SPIELBERGA: Loutkaře ovládající koně zahrabali pod zem a zvířata maskovali déle než lidi

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady