FINOVÉ TO NEZVLÁDLI: Legendární film Čelisti upravili do nekoukatelné verze!

FINOVÉ TO NEZVLÁDLI: Legendární film Čelisti upravili do nekoukatelné verze!
Zdroj: Archiv TV Nova

Na place oblíbeného thrilleru Čelisti se děly věci! Největší probémy měli filmaři s technikou, a tak to mohokrát vypadalo, že to zabalí a populární snímek vůbec nevzikne...

Příběh snímku Čelisti začíná ve chvíli, kdy mladou dívku během koupání v moři sežere velký bílý žralok. Obětí postupně přibývá a autority jsou bezradné. Na moře se tak vydávají tři muži s jedniným úkolem - nalákat žraloka a nemilosrdně ho zabít. Jejich mise však zdaleka nebude tak jednoduchá, jak se v prvním momentu mohlo zdát. Jakoby snad obrovský bílý predátor tušil, jaký osud ho čeká...

 

Co jste o populárním filmu dost možná nevěděli?

- Atrapa mechanického žraloka činila filmařům během natáčení nemalé problémy. Po sestrojení byla umístěna na hladinu moře, kde ovšem klesla až na dno. Druhý pokus byl nadějnější, přesto ne úspěšný. Atrapa zvládla vydržet na hladině bazénu, ovšem poté, co ji filmaři umístili do oceánu, slaná voda poškodila vnitřní části. Úspěšným se pak stal až třetí pokus.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Finální scéna, ve které se potápí loď, byla natáčena 75krát!

- Robert Shaw měl ve skutečnosti problém s Richardem Dreyfussem a při natáčení se často hádali. Napětí mezi herci se podařilo dostat i na plátno.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Film je natočený podle stejnojmenného románu spisovatele Petera Benchleyho, který se inspiroval skutčnými případy útoků žraloka, k nimž došlo kolem roku 1910 na pobřeží u New Jersey.

- Ve finské verzi filmu chybí všechny krvavé scény.

- Snímek je držitelem celkem tří Oscarů - v kategorii Hudba, Střih a Mix zvuku.

 

Thriller Čelisti sledujte ve čtvrtek 14. června 2018 ve 22:15 na Nově a potom v sobotu 16. června 2018 v 00:05 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRACH Z PREMIÉRY: Jedna z hvězd Temných stínů až do uvedení filmu netušila, jak v něm bude vypadat!

PROKLETÉ NATÁČENÍ. Vznik snímku Vymítač ďábla předcházely strašlivé příhody: Zemřelo 9 lidí!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady