DĚTSKÉ SLZY A 30 KG LATEXU. Kultovní snímek Batman skrývá řadu tajemství

DĚTSKÉ SLZY A 30 KG LATEXU. Kultovní snímek Batman skrývá řadu tajemství
Zdroj: oficiální zdroj

Netopýří muž Batman dokázal zcela pobláznit celý svět. K natáčení zpracování z roku 1989 se pojí několik zajímavostí. Co jste o veleslavném snímku dost možná nevěděli?

Snad každý zná příběh maskovaného netopýřího muže - Batmana (Michael Keaton). Ulice města Gotham City jsou sužovány gangstery, které vede znetvořený Joker (Jack Nicholson). Policie si s děsivými případy neví rady a jediné, co na zločince platí, já právě síla Batmana. Do příběhu vstupuje reportérka Vicki Valeová (Kim Basinger), která je netopýřím mužem fascinována a snaží se sledovat každý jeho krok. Do toho se seznámí s milionářem Brucem Waynem. Později zjišťuje, že by právě on mohl být Batmanem. Ten se má utkat s běsnícím Jokerem...

FOTO:  oficiální zdroj

Co jste o jednom z nejznámějších snímků dost možná nevěděli?


- Tvůrci uzavřeli smlouvu se sítí restaurací McDonald, která snímek propagovala hračkami v Happy Mealu, díky čemuž dospělí i děti nabyli dojmu, že se jedná o veselý rodinný film. Ten byl však pro děti příliš ponurý a drsný a malí diváci pak často z kin odcházeli s pláčem. Reklamní kampaň byla zanedlouho na to zrušena.


- Gothamská katedrála, ve které se odehrává závěr filmu, ve skutečnosti neexistuje. Tvůrci postavili pouze vchod. Zbytek byl kompletně vytvořený počítačovou animací.

FOTO:  oficiální zdroj

- Stavba Batmobilu trvala skoro sto dní a jeho cena se pak vyšplhala na 162 500 amerických dolarů. Vůz se velmi špatně ovládal a kaskadéři, kteří s ním jezdili, ho přezdívali Batpig (v překladu netopýří prase).


- Poté, co se ukázalo, že Batmana ztvární Michael Keaton, tisíce rozhořčených fanoušků zaslalo do studia naštvané dopisy. Přesto se obsazení nezměnilo.

FOTO:  oficiální zdroj

- Kostým Batmana vážil přes 30 kilogramů. Byl vytvořený z latexu i umělé hmoty a byl údajně značně nepohodlný.


- Herec Adam West, který ztvárnil Batmana ve filmu z roku 1966, se citíl dotčený, že mu režisér Tim Burton nenabídl hlavní roli i v tomto zpracování. Adamu Westovi bylo v době natáčení tohoto snímku 61 let.

Galerie
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7 Jakea Gyllenhaalla: Nepochopitelná fobie i odmítnutí role Batmana

Seriál Gotham: Proč bylo studio Warner Bros. obviněno během natáčení z rasismu? Důvod byl prostý!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady