Československá stopa v populární komedii Šest dní, sedm nocí: Historie filmu sahá až do Komárna!

Československá stopa v populární komedii Šest dní, sedm nocí: Historie filmu sahá až do Komárna!
Zdroj: oficiální zdroj

K americké komedii Šest dní, sedm nocí s Harrisonem Fordem a Anne Heche se pojí několik zajímavostí. Věděli jste, jakou stopu v něm zanechali Češi?

Akční romantická komedie Šest dní, sedm nocí sleduje příběh úspěšné redaktorky módního magazínu Robin Monreo. Ta se společně se svým snoubencem vydává do tropického ráje na úžasnou dovolenou. Zároveň má dohlédnout na focení pro časopis. Kvůli snadnějšímu cestování mezi ostrovy si pronajme pilota Quinna Harrise i s jeho letadlem. Dvojice si spolu vůbec nerozumí a během cest se dostává do jednoho konfliktu za druhým. Přesto se snaží spolu vycházet. Jednoho večera však jejich letadlo zasáhne blesk a oni se rázem ocitnou na opuštěném ostrově. Brzy přijíždí loď a Robin s Quinnem se těší z přicházející záchrany, brzy ale zjišťují, že loď patří pirátům...

FOTO:  oficiální zdroj

Co jste o filmu Šest dní, sedm nocí dost možná nevěděli?

- Harrison Ford je i ve skutečnosti certifikovaným pilotem, a dokonce vlastní stejné letadlo, jakým létá ve filmu.

- Na ostrově, kde dvojice ztroskotá, se natáčel i snímek King Kong z roku 1976.

- Jedná se o první velký snímek herečky Anne Heche. Dva dny poté, co byla do role obsazena, ji Ellen DeGeneres oficiálně představila jako svou přítelkyni. Režisér snímku Ivan Reitman pak prohlásil: „Obsadili jsme relativně neznámou tvář a teď je jednou z nejznámějších žen Ameriky,“.

FOTO:  oficiální zdroj

- Pro roli Robin byly zvažovány takové hvězdy jako Gwyneth Paltrow, Julia Roberts nebo Meg Ryan. Anne Heche si ale vybral sám Harrison Ford.

Galerie

- Populární snímek režíroval původem Čechoslovák Ivan Reitman narozený v Komárnu, který ve svých čtyřech letech společně s rodiči emigroval do Kanady. Natočil mimo jiné film Krotitelé duchů!

 

Film Šest dní, sedm nocí sledujte v sobotu 9. června 2018 ve 20:20 na Nově, nebo v neděli 10. června 2018 od 18:00 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Romantická komedie Návrh měla původně vypadat úplně jinak! Proč v ní odmítla hrát Julia Roberts?

DRAMA S DROGOVOU TÉMATIKOU! Romantický film Pretty Woman má temné pozadí

Sdílet

Nejnovější videa

Články