PROMRHANÉ PENÍZE: Nejdražší scéna byla z filmu Ve stínu nakonec vystřižena! Zastřelili v ní koně

PROMRHANÉ PENÍZE: Nejdražší scéna byla z filmu Ve stínu nakonec vystřižena! Zastřelili v ní koně

K úspěšnému snímku Ve stínu se pojí několik zajímavostí. Věděli jste, že byla vůbec nejdražší scéna z finální podoby filmu nakonec vystřižena?

Příběh snímku Ve stínu se odehrává v bývalém Československu. Kapitán Hakl (Ivan Trojen) vyšetřuje loupež v klenotnictví, ze které se vlivem intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Práci na případu přebírá z nařízení Státní bezpečnosti major Zenka (Sebastian Koch), specialista z NDR. Kapitána Hakla začíná však svírat zvláštní pocit, že se vyšetřování vydává úplně jiným směrem. Rozhodne se tedy dál pátrat na vlastní pěst. Jaká tajemství zdánlivě běžný případ skrývá?

Co jste o úspěšném českém filmu dost možná nevěděli?

- Ve snímku se objevila i populární herečka Jaroslava Adamová. Role byl však její poslední. Jaroslava zemřela tři měsíce před premiérou filmu.

- Scénář se sedmnáctkrát přepisoval. Z vůbec prvního návrhu zůstala jen jména hlavních protagonistů a doba, ve které se snímek odehrává.

- Film sklidil několik ocenění. Dokonce byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

- Nejdražší scénou snímku bylo zastřelení koně, kterého kvůli tomu trénovali dva měsíce. Ve finále však byla scéna z filmu vystřižena.

- Úplně původně se měl snímek jmenovat Ve stínu koně. Vzhledem k tomu, že byl však scénář několikrát přepisován, se linie koně postupně vytratila, a tak zmizel i z názvu filmu.

- Režisér David Ondříček uvažoval o obsazení Ivana Trojana do hlavní role od úplného začátku.

Galerie

Snímek Ve stínu sledujte v pondělí 4. června 2018 ve 21:30 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NATÁČENÍ PODLE SPIELBERGA: Loutkaře ovládající koně zahrabali pod zem a zvířata maskovali déle než lidi

Prasečí krev vyděsila herečku: Natáčení filmu Postřižiny se neobešlo bez problémů

Sdílet

Nejnovější videa

Články