• TV Nova
  • Tisíc tváří – jeden osud

Tisíc tváří – jeden osud

Čas od času si při natáčení reportáží Víkendu musíme pomoci tzv. ilustračními záběry (v neoficiální mluvě zvanými hejbací obrázky).

Odehrává-li se reportáž v době, kdy ještě neexistoval film (nebo byl v plenkách, případně kamera nezachytila našeho hrdinu, eventuálně jeho záběry nejde sehnat, nebo jsou příšerně drahé), musíme si pomoci sami.

Pokud jsou hrdiny našich reportáží zralí muži, ujímá se jejich ztvárnění nejstarší člen redakce Jiří Podzimek. Velmi dbáme na věrnost dobových reálií a díky rekvizitám a práci maskérek snad dosahujeme docela slušného účinku. V přiloženém materiálu lze spatřit Jiřího v rolích nacistického polního maršála Erwina Rommela v okamžiku sebevraždy, ruského šejdíře z okruhu cara Mikuláše II. Grigorije Rasputina při potulce širou Rusí (natáčeno nedaleko Benešova u Prahy), největšího českého mecenáše Josefa Hlávky v okamžicích, kdy tvoří, rozdává i škudlí, Bedřicha Smetany při komponování i při procházkách a Tomáše Garrigue Masaryka ve chvílích spočinutí s jeho blízkou přítelkyní Oldrou Sedlmayerovou.

Slovanský, lehce lívancovitý Jiřího obličej a střední postava do budoucna slibují další využití při tvorbě „hejbacích obrázků“. Jiří by si zejména v případě natáčení reportáže o Brigitte Bardot přál hrát postupně všechny její osobní přátele.

Jiří Podzimek, vedoucí vydání
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady