LÍBÁNÍ ve filmu Byl jednou jeden král: Natáčení milostných doteků filmaře parádně potrápilo!

LÍBÁNÍ ve filmu Byl jednou jeden král: Natáčení milostných doteků filmaře parádně potrápilo!
Zdroj: oficiální zdroj

Někdy je třeba projít přes hory i pouště, někdy stačí být ve správnou chvíli na správném místě. Své o tom ví i jedna herečka, které k získání úžasné filmové role stačilo požádat tu správnou osobu o podpis!

Byl jednou jeden král a ten si říkal Já První. Chtěl odevzdat vládu té ze tří dcer, která ho má nejraději. Drahomíra ho má ráda jako zlato, Zpěvanka jako zlato v hrdle a nejmladší Maruška jako sůl. Krále přirovnání k obyčejné soli rozhněvá, vyžene Marušku ze zámku a rozkáže všechnu sůl v království zničit. Brzy však zjistí, že bez soli se nedá žít, a uzná, že Maruška měla pravdu. Všechny princezny si mezitím najdou ty pravé ženichy...

FOTO:  oficiální zdroj


• Milena Dvorská, představitelka Marušky, svou roli získala díky tomu, že si zašla za Janem Werichem po jednom představení pro podpis. Ten ji oslovil, zda by si nechtěla zahrát ve filmu, a zapsal si její adresu. Tu však ztratil a požádal tedy svého přítele, pan Wichterleho, aby našel v Prostějově rodinu Dvorských, která má dceru s modrýma očima.

• Milena tehdy studovala zdravotní školu v Prostějově a v době nátáčení, které trvalo skoro tři čtvrtě roku, bydlela v Praze v podnájmu, ale také u samotného pana Wericha, protože neměla kde bydlet a on se za patnáctiletou dívku cítil odpovědný.

• Když se měla filmová Maruška líbat s rybářem (Vladimír Ráž), nastal problém, protože tehdy pátnacitletá Milena se hrozně styděla a nevěděla, jak na to. Scéna se musela točit desetkrát a i Vladimír Ráž už z toho byl krapet rozmrzelý.

FOTO:  oficiální zdroj


• Autor scénáře, Jiří Brdečka, si sehnal všechny dostupné verze z jiných kultur, kde se pohádka Sůl nad zlato vypráví, a pak vytvořil svou vlastní verzi.

• Texty písní napsal básník Jaroslav Seifert.

Miroslav Horníček byl v souvislosti s filmem dotázán, jak je možné, že hraje krásného prince. Herec odpověděl: “Když může Kopecký hrát chytrého prince…“ Miroslav Horníček hrál prince poprvé a naposled. Dle svého tvrzení tuto roli nenávidí a podle svého názoru v ní byl hrozný.


Galerie


Vlasta Burian si ve filmu zahrál díky Janu Werichovi. Po nařčení pana Buriana z kolaboranství v roce 1945 Werich s Jiřím Voskovcem složili a nazpívali písničku o Burianově zradě. Když bylo jméno Vlasty Buriana očištěno, Werich cítil vinu, a tak se zasadil o jeho obsazení do role Atakdále.

• O Burianovi je dobře známo, že těžko snášel konkurenci. Výjimku v tomto tvořil minimálně právě Jan Werich, kterého Burian uznával.

• Byl jednou jeden král je první a zároveň poslední barevný film Vlasty Buriana.

• Scéna „královské vaření“ byla natočena napoprvé.Českou pohádkovou klasiku Byl jednou jeden král uvidíte v pátek 1. června 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 2. června 2018 od 18:25 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nepozornost a historické přešlapy: Ani klasika Císařův pekař – Pekařův císař není bez chyb! Všimli jste si?

Luděk Sobota ve slavné pohádce Honza málem králem! Proč nakonec dostal roli Jirka Korn?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady