Čeho si tvůrci tragikomedie Medvídek nevšimli? Detail, který přehlédli, vás pobaví!

Čeho si tvůrci tragikomedie Medvídek nevšimli? Detail, který přehlédli, vás pobaví!

U rozsáhlých celovečerních filmů není snadné ohlídat všechny detaily. Přiznejte se, vy jste si tohohle detailu všimli?

Tři muži mají tři ženy. Tyto ženy však mají úplně jinou představu o životě než tito muži. Tragikomický snímek Jana Hřebejka vypráví příběh tří párů ve středním věku, který se může opřít zejména o skvěle napsané dialogy ústředních postav.

Film zasazený do současné Prahy nabízí divákovi osudy tří dlouholetých kamaradů, jejich žen a také nahlédnutí do vztahů, které se zpočátku zdají být idylické. Není ale všechno takové, jak to na první pohled vypadá.

Hlavní hrdinové se v průběhu času navzájem dozvídají informace, které byly dlouhou dobu zametené pod kobercem, nebo se o nich radši nemluvilo...

Dokáže manželství a přátelství vydržet i poté, co vyplují na povrch tajnosti a lži?

Zajímavosti o filmu:

- Tři hlavní mužské postavy mají stejná křestní jména jako herci, kteří je představují (Jirka, Ivan a Roman). Ztvárnili je známí čeští herci Jiří Macháček, Ivan Trojan a Roman Luknár.

- Film měl původně i scénář, ve kterém se osudy párů neprolínaly, ale odehrávaly se odděleně. Nakonec scénarista Petr Jarchovský společně s režisérem Janem Hřebejkem, který se na scénaři filmu podílel také, upřednostnili verzi s propojenými příběhy.

- Ve filmu se objeví i záběry z Itálie, konkrétně z Říma. Ve scéně v Římě je pak možné si všimnout, že autobus má rozdílné číslo poznávací značky vpředu a vzadu.

- Režisér Jan Hřebejk do snímku obsadil svého novorozeného syna Jonáše. V Medvídkovi se objevuje také dcera hlavního herce Jířího Macháčka, Berta. 

- Kostelní scény se točily v Břevnovském kostele v Praze. 

Galerie

- Až se na film budete dívat, všimněte si i jedné zvláštní chyby –  medvídkový dort, který peče Anna v podání Anny Geislerové, se ve filmu objeví 3krát rozkrojený. Korpus je však pokaždé jiný!

 

Film Medvídek sledujte v pátek 11.5. 2018 ve 20:20 na Nově a poté v repríze v sobotu 12.5.2018 v 01:25 na Nova Cinema.  

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJNOSTI VE ŠTÁBU: Co se režisérka filmu Páni kluci nesměla dozvědět? Ohrozilo by to natáčení

TO JSTE NETUŠILI! Proč snímku Příběh kmotra hrozil zákaz?

 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady