TO JE PARÁDA! Ron Perlman potřetí jako Hellboy!

TO JE PARÁDA! Ron Perlman potřetí jako Hellboy!
Zdroj: Archiv TV Nova

Ron Perlman si opět prošel čtyřhodinovým utrpením, když se nechal znovu nalíčit jako Hellboy. Tahle součást jeho asi nejslavnější role byla tím nejtěžším.

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste ještě neviděli.

FOTO:  Archiv TV Nova


Mladého Hellboye si zahrála tehdy šestatřicetiletá herečka Montse Ribé.


• Režisér Guillermo Del Toro odmítl nabídky na režii snímků Já, legenda (2007), Zmeškaný hovor (2008), a Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) aby mohl natočit druhého Hellboye.


Del Toro velmi dlouho hledal vhodnou předlohu, ale žádný z komiksů se mu nezdál pro jeho záměry vhodný. Rozhodl se tedy vymyslet originální zápletku a do příběhu přidal pohádkové postavy.


Galerie• Plameny šlehající z Liz Shermanové v prvním díle Hellboye jsou modré, ve druhém díle se barva změnila na rudou. Guillermo del Toro to vysvětluje tím, že Liz je nyní mnohem vyzrálejší a proto ta změna barvy.


• V roce 2012 Ron Perlman znovu podstoupil čtyřhodinové utrpení při nanášení make-upu Hellboye. Nikoliv však pro nový film. Rozhodl se splnit přání šestiletého chlapce trpícího leukémií. Malý Zachary byl později taktéž nalíčen a s Ronem alias Hellboyem strávil celý den.


FOTO:  Twitter


• Ulice New Yorku byly postaveny v ateliérech.


• I druhý Hellboy se natáčel ve střední Evropě, bohužel Prahu vystřídala Budapešť kvůli lepším finančním podmínkám. Navzdory tomu tvořili velkou část štábu čeští profesionálové, s nimiž měl del Toro výbornou zkušenost při natáčení jedničky.


• Hellboy se vrátí v roce 2019 v novém filmu! Ačkoli Ron Perlman a režisér Del Toro dlouho orodovali za „trojku,“ se studiem se bohužel nedohodli, a tak se v novém filmu diváci dočkají nového pojetí s novým obsazením. Tvůrci se nechali slyšet, že nové zpracování bude opravdu drsné a krvavé. Těšíte se?Americký film Hellboy 2: Zlatá armáda uvidíte v sobotu 28. dubna 2018 od  22:55 na TV Nova nebo v repríze v pondělí 30. dubna 2018 od 16:05 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Hellboyovi si kromě Karla Rodena zahrál v hlavní roli další český herec. Nikdo ho ale nepoznal!

DĚSIVÁ NEHODA na place: Při natáčení trháku Blade 2 dočasně osleplo přes 30 členů štábu

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady