TOHO SI VŠIML MÁLOKDO: V druhém díle Sestry v akci hrála známá zpěvačka! Poznali jste ji?

TOHO SI VŠIML MÁLOKDO: V druhém díle Sestry v akci hrála známá zpěvačka! Poznali jste ji?
Zdroj: Archiv TV Nova

Její hlas znají všichni, málokdo si ale dal dvě a dvě dohromady a ví o tom, že známá zpěvačka si zahrála v druhé Sestře v akci důležitou roli. Poznali jste ji?

Deloris Van Cartierová na svých dobrodružstvích v klášteře nakonec ještě vydělala a slaví úspěchy v nové show v Las Vegas. Z opojení slávou je však vytržena neodbytnými jeptiškami, které přicházejí s prosíkem. Po předchozích zkušenostech s temperamentní sestrou dospěly tyto dobré ženy k názoru, že Deloris je jejich jedinou nadějí v katastrofální situaci. Škola sv. Františka, kde všechny učí, má být zavřena, a to z ryze světských a přízemních důvodů – pro peníze. Žáci nevykazují žádné zvláštní schopnosti, škola se neúčastní žádných soutěží ani závodů, a tak sponzoři a dobrodinci ztratili zájem. Zkrátka a dobře, škole je potřeba dodat nového ducha, a navíc – stejně potřebují učitelku zpěvu. A tak se Deloris navzdory všem svým předsevzetím nechává znovu navléci do černého hábitu a poněkud rozechvěle předstupuje před třídu plnou hlučných a neukázněných výrostků, které ta černá jeptiška před tabulí ale vůbec nezajímá...• V prvním filmu nosí sestra Marie Roberta jiný hábit, než ostatní jeptišky. Důvodem je to, že je novicka. Ve druhém filmu, který se ale odehrává o několik let později, má stejný hábit. Ptáte se jak to? Nejde o chybu, pokud se sestra necítí být plnohodnotnou jeptiškou, může zůstat novickou, jak dlouho chce.

Jedno z dětí ve třídě, kterou Deloris vyučuje, si zahrála Alex Martin, dcera Whoopi Goldberg. Ve snímku poté, co Deloris poprvé vstoupí do třídy, Alex prohlásí: „Tvoje máma je tak tlustá, že když sedne na duhu, lítaj‘ samý lentilky.

• Když jsou studenti na basketbalovém hřišti, Rita (Lauryn Hill) začne rapovat. Šlo o improvizaci.

Lauryn Hill byla v devadesátých letech úspěšnou zpevačkou. Jeden z jejích hitů zná určitě každý z vás. Přesvědčte se sami:
• Whoopi Goldberg se do pokračování moc nechtělo. Svolila, až když producenti souhlasili s financováním jejího vysněného projektu Sarafina! (1992), který přibližuje období apartheidu v Jižní Africe.
 Apartheid bylo vyčleňování černošského obyvatelstva skrze zamezení přístupu do různých institucí (restaurace, kluby, kina, parky, pláží apod.).

Galerie• Ve filmu byla velká pozornost věnována tomu, aby byly ruce Jamese Coburna (pan Crisp) vždy úplně nebo alespoň částečně zakryty, neboť trpěl artritidou.Americký film Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu uvidíte v sobotu 21. dubna 2018 od 17:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 22. dubna od 01:40 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Ty byste nepoznali! Jak se změnili herci z filmu Sestra v akci?

FOTO: Jediná vášnivá noc a hvězdě seriálu Přátelé se narodila dcera! Jak roztomilá Emma vypadá dnes?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady