Herci při natáčení filmu Jak se krotí krokodýli prožívali krušné chvíle. Chtělo to odvahu!

Rodinná komedie Jak se krotí krokodýli je oblíbená u malých i velkých diváků. Věděli jste ale, proč Václav Postránecký tak trpěl? A všimli jste si chyby, kterou tvůrci přehlédli? Podívejte se na zajímavosti, které jsou s tímto filmem spojené.

Film je volným pokračováním úspěšných komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Jen Tomáše Holého nahradil Jiří Mádl a místo Františka Němce si tatínka zahrál Miroslav Etzler. Dědu ztvárnil po Josefu Karlíkovi Václav Postránecký. Už toto obsazení je předpokladem pro úspěšnou komedii.

FOTO:  TV Nova

Ne všechny rodiny jsou tak dokonalé jako v hollywoodském slaďáku, ne všechny děti mají dokonalé rodiče. Některé děti to mají doma složité. Malý Vítek Koudelka má dvě maminky a dva tatínky, ale jeho spolužačka Amálka Rychmanová má jednu maminku a jednoho tatínka. Toho nicméně moc nevídá, protože pracuje jako záchranář v dalekých Alpách. Nejen Amálka, ale i její maminka by chtěla konečně fungující rodinu, kde se všichni doma potkají u večeře. To by to ale nebyla ta správná komedie. 

FOTO:  TV Nova

Zajímavosti z filmu Jak se krotí krokodýli:

- Představitel Vítka Koudelky se po natočení této komedie herectví dále nevěnoval. Dnes se věnuje extrémnímu lyžařskému sportu, který se nazývá freeskiing.

- Kvůli velkému množství sněhu v Tatrách, byly cesty neprůjezdné. Natáčení tak bylo ohroženo. 

FOTO:  TV Nova

- Kvůli úsporám jezdil štáb s herci do Tater vlakem.

- Na začátku natáčení se dětem představil Miroslav Etzler jako postava Luboš, aby si při filmování jeho jméno děti nepletly.

- Marie Poledňáková natočila film podle své knižní předlohy Jak Anděla viděla Anděla, která je pokračováním knih Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Film natočila po patnáctileté pauze, jelikož už nic točit nechtěla.

- Všimli jste si filmové chyby? Ve scéně, kdy děda fotí synovi fotku, má na očích potápěčské brýle. Ovšem když MMS Lubošovi přijde, má děda brýle na čele.

FOTO:  TV Nova

- Natáčení se režisérce vyplatilo. Film při nákladu 30 mil. korun vydělal 50 mil. korun. Do kin se na něj přišlo podívat 620 tisíc diváků.

- Režisérka Poledňáková se nechala slyšet, že postavu dědy Pepíka psala přímo pro Václava Postráneckého, stejně jako roli Bobulové pro Evu Holubovou. Postránecký prozradil, že nebýt s Marií kamarádi, tak by takové skopičiny nedělal. Jeho role je totiž dost výstřední. Jako děda si vyzkoušel jízdu na kolečkových bruslích, běhal v potápěčských ploutvích a topil se ve vaně i jezírku.

- Miroslav Etzler se při natáčení v ledové vodě bál, ale vzhledem k tomu, že děti se nebály vůbec, musel předstírat, že je natáčení brnkačka.

Galerie


- Všimli jste si spojitosti s filmem S tebou mě baví svět? Václav Postránecký zapadl do jedné z kadibudek na lyžích a udělal z ní kůlničku na dříví. Podobné trable s kadibudkou měla i Naďa Konvalinková.

- Naďa Konvalinková nesnáší krupicovou kaši. Natáčení scény, kdy ji Etzler krmí touto kaší, protože má zlomené ruce, pro ni bylo utrpením. 

Rodinnou komedii Jak se krotí krokodýli sledujte v pátek 21. května od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 23. května od 15:10 na stejném kanále. 

Sledujte české filmy online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

Sdílet

Nejnovější videa

Články