Pořádný oříšek pro SHERLOCKA: Genetická manipulace jako vražedná zbraň

Pořádný oříšek pro SHERLOCKA: Genetická manipulace jako vražedná zbraň
Zdroj: IMDb

Pokrok nezastavíš... A z dědičné choroby se může stát zbraň. Nebo ne? Nejnovější případ Sherlocka je pořádný oříšek a zatímco se snažít přijít pravdě na kloub, mrtvých i nemocných přibývá.
V sedmnácté epizodě první série přijde za Holmesem zámožný vědec, Gerald Lydon, aby si jej najal. Chce po Sherlockovi, aby prověřil vskutku neuvěřitelnou teorii: Lydon má totiž podezření, že byl „nakažen“ vzácnou smrtelnou chorobou. Háček je v tom, že se jedná o dědičnou genetickou chorobu, v jeho rodině však není nikdo, kdo by touto nemocí byl postižen.FOTO:  IMDb


Krátce poté je Geraldův řidič a asistent v jedné osobě zavražděn. Skrze konzultace s dalšími výzkumníky zabívajícími se genetikou Holmes zjistí, že „genetická otrava“ je hypoteticky možná. Dědičná choroba se na svou vzácnost navíc objevuje podezřele často právě mezi bohatými vědci.

Watsonová se zatím při plnění dohody o rozdělení domácích prací se Sherlockem potýká s novými ruskými majiteli Holmesovy oblíbené čistírny.


Galerie


V osmnácté epizodě první série Watsonová pracuje na svém vlastním případě ženy, která zmizela, zatímco Holmes řeší vraždu v metru. Sherlock se zabývá případem vraha, kterému se říká „Strkač“, protože své oběti zabíjí strčením pod jedoucí vlak metra, Watsonová má konečně možnost si vyzkoušet práci na vlastní pěst při pátrání po pohřešované ženě.

Jak pracují na oddělených případech, je čím dál jasnější, že jsou propojené, i když zatím nedokážou říct jak.Mistr dedukce Sherlock Holmes se vydává po stopách zločinců v seriálu Jak prosté vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova CInema a to hned ve dvou dílech za sebou! Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte! Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co má Sherlock Holmes společného s Bradem Pittem? Nová verze legendárního detektiva vás dostane!

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články