KRAKONOŠ NA SILNICI: Peterka dojížděl každý den na natáčení téměř tři hodiny. Nebyly dálnice!

KRAKONOŠ NA SILNICI: Peterka dojížděl každý den na natáčení téměř tři hodiny. Nebyly dálnice!
Zdroj: TV Nova

Natáčení volného pokračování komedie Zítra to roztočíme, drahoušku... doprovázela spousta kuriozit. Proč jeden z herců strávil denně několik hodin na cestách?

Komedie s názvem Co je doma, to se počítá, pánové je volným pokračováním snímku Zítra to roztočíme, drahoušku... Příběh začíná ve chvíli, kdy Rané Novák (Luděk Sobota) přiváží svým taxíkem Naďu (Dagmar Havlová), neteř Bartáčkových. Novákovi touží po bohatství, a proto se rozhodnou podniknout zvláštní kroky. Založí si fiktivní klub Nováků, přičemž každý, kdo touží potom stát se jeho členem, musí jednateli zaslat pět korun zápisného. Je jasné, že bude o zábavu postaráno...

FOTO:  TV Nova

Co jste o populární české komedii dost možná nevěděli?

 

- Herečka Stella Májová, představitelka tetičky Rosy Bartack, která přijela navštívit rodinu Bartáčkových až z Ameriky, se později ve svém životě skutečně přestěhovalo do Spojených států amerických.

 

- Novákovi ve snímku dali Bartáčkovým 13 000 Kčs, které následně směnili na 500 amerických dolarů. Lze tedy vypočítat, že v době uvedení filmu (r. 1980) byla v ČSSR hodnota jednoho dolaru stanovena na 26 Kčs.

FOTO:  TV Nova

- František Peterka, který ve filmu ztvárnil Karla Bartáčka, dojížděl každý den na natáčení dvě a půl hodiny, neboť v té době ještě nebyly dálnice a on nebyl z Prahy.

 

- Ve scéně, kdy postava Dagmar Havlové zpívá, jí propůjčila hlas zpěvačka Jana Robbová.

 

- Ve snímku Zítra to roztočíme, drahoušku... ztvárnil Evžena Nováka Miloš Kopecký, zatímco v tomto snímku si jej zahrál Jiří Sovák. Kopecký údajně roli odmítl, neboť nebyl spokojen s kvalitou scénáře.

 

Galerie

Oblíbenou komedii Co je doma, to se počítá, pánové sledujte v neděli 15. dubna 2018 v 17:40 na Nově anebo v úterý 17. dubna 2018 v 18:20 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Peklo na place Doktora od jezera hrochů: Po setmění nesměl nikdo ze štábu vycházet ven!

Hlavního hrdinu nového filmu Pepa čekal na castingu šok: Režisér po něm chtěl samé sprosťárny!

Sdílet

Nejnovější videa

Články