Peklo na place Doktora od jezera hrochů: Po setmění nesměl nikdo ze štábu vycházet ven!

Peklo na place Doktora od jezera hrochů: Po setmění nesměl nikdo ze štábu vycházet ven!
Zdroj: oficiální zdroj

Během natáčení oblíbené komedie Zdeňka Trošky si celý štáb musel projít hotovým peklem. Dva týdny strávil v africké Keni, kde se potýkal například s překvapivou zimou i jedovatými hady!

Ačkoli to na první pohled nemusí být zřejmé, nejvíce se natáčelo v Praze. Z původně plánovaného natáčení v Bratislavě nakonec sešlo a nemocniční scény se natáčely v 8. patře nemocnice Na Homolce. Tři dny se točilo též v barrandovském ateliéru, kde vznikala scéna s uříznutím bledé tváře Dr. Čeňka Dobeška. Následně se natáčení konečně přesunulo na očekávanou lokaci do Keni. Tam se natáčelo 14 dní ve vesnici Ltibo a městečku Kakamega. Celkově se film natáčel 40 dní.

FOTO:  TV Nova


Zatímco v Ltibo celý štáb zaskočila zima, v Kisumu bylo skutečné africké počasí. Z herců, stejně jako z celého štábu, lil pot. Další lokací natáčení filmu Doktor od jezera hrochů bylo městečko Kakamega, respektive tamější prales. Po obhlídkách v pralese je jasné, že je to skutečně nebezpečná lokace. V pralese, kromě jiných zvířat, hlavně opic, žije 8 různých druhů jedovatých hadů. Proto byl celý štáb včetně herců vybaven holínkami. A protože v pralese každý den odpoledne silně prší, nechyběly ani pláštěnky.

Natáčení probíhalo v dost polních podmínkách. Servis, který je běžný při natáčení filmů v České republice, štáb Zdeňka Trošky v Keni neměl. Namísto obvyklého cateringu doprovázela štáb místní kuchařka, která přímo na místě natáčení vařila pro štáb obědy. Vzhledem k místním podmínkám byla každodenní stravou rýže, kukuřičná kaše “ugali” a kukuřičné placky “chapati", pro zpestření pak případně špenát, čočka, fazole anebo vařené banány a jen občas došlo na maso. Stejné menu bylo obvykle i k večeři v hotelu.

GalerieNoční život v Keni? Rozhodně ne pro štáb, protože vycházet po setmění se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. A co dalšího jste o snímku nevěděli?

Komedie vydělala za první víkend promítání 6,7 miliónů korun. Snímek se v kinech udržel úctyhodných třináct týdnů a za tu dobu vydělal celkem 33,6 miliónů.

• Na natáčení spolupracovali i filmaři z filmového studia v Nairobi.

• Film je natočen podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka, který mimo jiné napsal také Černé barony.

• Ve scéně, kdy na konci filmu stojí doktor Čeněk Dobeš se svou přítelkyní na louce a dívá se na vesničku opodál, mají před zraky Hoštice u Volyně, známé z Troškovy filmové série Slunce, Seno...

• Většina natáčecích lokalit byla situována mimo obvyklé turistické trasy, kde byl běloch atrakcí. A co teprve celý štáb plný bělochů!


FOTO:  oficiální zdroj

Představitel titulního doktora, herec Jaroslav Šmíd, nás bohužel náhle opustil 15. listopadu 2017. Více ZDE.


Doktora od jezera hrochů můžete sledovat v pátek 13. dubna 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 14. dubna 2018 od 17:45 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kolik byste dnes dali za americkou automatickou pračku? Stála by jako ojeté auto!

TO JSTE NETUŠILI! Proč snímku Příběh kmotra hrozil zákaz?

Sdílet

Nejnovější videa

Články