Jeptišky ze Sestry v akci si chtěly vystřelit z hotelové služby. Zvolily velmi originální způsob!

Jeptišky ze Sestry v akci si chtěly vystřelit z hotelové služby. Zvolily velmi originální způsob!
Zdroj: Archiv TV Nova

Whoopi Goldberg se v několika rozovorech vyjádřila k možnosti třetí Sestry v akci. Komedie prošpikovaná skvělou hudbou a jemným humorem si získala srdce mnoha lidí. Dočkají se tedy diváci po čtvrt století nového pokračování?

Již více než čtvrt století baví diváky po celém světě příběh zpěvačky, která se stala svědkyní vraždy a kvůli tomu se skrývá v klášteře jako jeptiška. Nedokáže však být nenápadná a s církevním sborem provádí změny, které plní kostelní lavice davy lidí. Whoopi Goldberg si v roli Dolores van Cartierové alias sestry Marie Clarence zamilovali snad všichni.

FOTO:  Archiv TV Nova


Filmová policejní stanice v Renu je ve skutečnosti hlavní pošta v centru Rena, před níž jsou zaparkovaná (skutečná) policejní auta. Tyto policejní hlídky řídili důstojníci, kteří byli na natáčení přiřazeni, aby zde hlídali bezpečnost. Skutečná policejní stanice v Renu režisérovi moc policejní stanici nepřipomínala, proto raději použil poštu.

• Klášter, ve kterém se Whoopi Goldberg schovává, je katolický kostel sv. Pavla v ulici Valley č. 221 v San Franciscu.

Na základě filmu vznikl i velice úspěšný muzikál. Whoopi Goldberg se dokonce v roce 2010 objevila v několika představeních v Londýně jako matka představená. V České republice byl muzikál uveden v hlavní roli s Lucií Bílou.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Během natáčení si „sestry“ Kathy Najimy (Marie Patrick) a Wendy Makkena (Marie Roberta) objednaly na hotelový pokoj víno a hranolky. Na pokojovou službu čekaly ve svých hábitech, přičemž Kathy trvala na tom, aby Wendy navíc seděla na posteli a předstírala, že fascinovaně sleduje pornokanál, aby si ze zaměstnance hotelu udělali legraci se vším všudy. Vše šlo jak mělo, dokud se Wendy neudržela a začala se smát, čímž prohrála sázku o sto dolarů.

• Whoopi Goldberg nebyla první volbou pro hlavní roli Dolores. Původně byla obsazena Bette Midler (Hokus pokus, Klub odložených žen, nebo třeba Po čem ženy touží). Ta ale projekt opustila a než byla obsazena Whoopi, došlo k mnoha přepisům scénáře. Bette se později v rozhovorech vyjádřila, že svého rozhodnutí hořce lituje.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Whoopi Goldberg si najala Carrie Fisher, představitelku princezny Leiy ze Star Wars, aby jí přepsala dialogy, což vedlo k mnoha hádkám s producenty.

• Během závěrečných titulků je vidět obálka populárního časopisu The Rolling Stone Magazine s Dolores. Jedná se o skutečnou obálku, která se objevila na novinových stáncích.

• Bude Sestra v akci 3? Whoopi Goldberg je o tom přesvědčena. V rozhovorech sdělila, že by si Dolores opět ráda zahrála, nicméně se uvažuje i o tom, že by šlo o restart série a hlavní postavu by si zahrála mladší herečka. V tom případě by se ale Whoopi velice ráda ujala režie.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pozadí filmu E.T. - Mimozemšťan: Režisér prozradil, že je inspirován tragickými událostmi v jeho rodině

KROTITELÉ DUCHŮ: Kvůli smrti se změnil příběh i většina obsazení!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady