NA OSTŘÍ NOŽE? Harrison Ford se porval se svým kolegou při natáčení filmu Air Force One

NA OSTŘÍ NOŽE? Harrison Ford se porval se svým kolegou při natáčení filmu Air Force One
Zdroj: TV Nova

Někteří herci jsou pro důvěryhodnost scény udělat téměř cokoliv. Výjimkou není ani Harrison Ford, který svému hereckému kolegovi při natáčení dovolil, aby ho skutečně praštil!

Akční thriller s názvem Air Force One vypráví příběh amerického prezidenta Jamese Marshalla, který odléta do Moskvy, kde má veřejně vystoupit proti terorismu. Během prezidentova návratu do jeho rodné vlasti se však letadla zmocní organizovaná teroristická skupina. V ten moment začíná tvrdý a nelítostný souboj. Nejde totiž jen o prezidentův život, ale i o život jeho manželky a dcery, které se na palubě rovněž nacházejí...

FOTO:  TV Nova

Co jste o populárním snímku nominovaném na Oscara dost možná nevěděli?

- Režisérovi snímku Wilfgangu Petersenovi byl zakázán přístup do skutečného letadla Air Force One. Zákaz byl zrušen až poté, kdy sám představitel hlavní role Harrison Ford zavolal do Bílého domu.

- Během natáčení potyčky mezi prezidentem Jamesem Marshallem (Harrison Ford) a vůdcem teroristické skupiny Ivanem (Gary Oldman), dovolil Harrison Garymu, aby ho skutečně udeřil. Údajně kvůli důvěryhodnosti scény.

FOTO:  TV Nova

- Hlavní roli si měl původně zahrát Kevin Costner. Kvůli časové vytíženosti z projektu nakonec odstoupil a do hlavní role navrhl právě Harrisona Forda.

- Bill Clinton, který byl v době uvedení snímku skutečným prezidentem USA, si snímek neuvěřitelně zamiloval. Údajně film shlédl hned dvakrát za sebou.

FOTO:  TV Nova

- Scény odehrávající se v sídle CNN se natáčely ve skutečné základně zpravodajství CNN v Los Angeles.

- Snímek si zamiloval i Donald Trump, který si poté, co v roce 2016 vyhrál prezidentské volby, nechal při svém děkovném proslovu zahrát ústřední píseň právě z tohoto filmu.

Galerie

Akční thriller Air Force One sledujte v úterý 10. dubna 2018 ve 20:00 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOBRA 11 JE ZPĚT: Kultovní seriál je k dispozici od první série na Nova Plus! A Semir u toho od začátku nebyl

POTVRZENO: O čem bude pokračování sci-fi Na hraně zítřka? Scénář je ještě nadupanější než u jedničky!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady