TOP 4 nejbizarnější velikonoční tradice ve světě: Dobrovolné utrpení i záplava detektivek!

TOP 4 nejbizarnější velikonoční tradice ve světě: Dobrovolné utrpení i záplava detektivek!
Zdroj: Mediafax

Oslava Velikonoc s sebou přináší spoustu oblíbených tradic. V Česku k těm nejpopulárnějším patří bezesporu pečení velikonočního beránka, barvení vajíček a šlehání dívek upletenými pomlázkami. Ve světě jsou rozšířeny zcela jiné tradice a zvyky a nutno říct, že u některých doslova tuhle krev v žilách!

Norsko – Den plný detektivek
V roce 1923 dva Norové Nordahl Grieg a Nils Lie toužili po zpropagování svého detektivního románu s názvem Bergenský vlak byl v noci vykraden (The Bergen Train was robbed at night). Zaplatili proto národním novinám Aftenposten, aby otiskly knižní název na titulní stranu deníku, jako kdyby se jednalo o skutečnou událost. Z vtípku se stala velká senzace a každoročně pak v období Velikonoc noviny vydávaly nejrůznější detektivní příběhy. Tradice dosáhla takové popularity, že doslova změnila vnímání Velikonoc. Téměř všechny norské televizní stanice v době oslav zmrtvýchvstání Ježíše Krista vysílají kriminální filmy a seriály a na krabicích od mléka i jiných potravin bývají natištěny detektivní komiksy.

FOTO:  oficiální zdroj


Finsko – Vnímat trávu růst

Zvláštní, ale bezpochyby zajímavý zvyk se dodržuje ve Finsku. Děti zasadí semínka trávy do menšího květináče, který v období Velikonoc nosí všude s sebou. Většinu dne pak tráví pouze nerušeným sledování trávy a jejího růstu.
 


Maďarsko – Aby ženy neuschly
Velikonoční tradice v Maďarsku spočívá v polévání žen a dívek kýblem se studenou vodou. Kolednící dopoledne na Velikonoční pondělí obchází jednotlivé domácnosti a lijou na dívky a ženy studenou vodu. Činí tak proto, aby si ženy uchovaly svou krásu a neuschly.

 

Filipíny – Dobrovolné ukřižování
Možná nejbizarnější tradici týkající se velikonočních svátku je možno nalézt na Filipínách. Vzhledem k velkému počtu věřících se ukřižování každoročně účastní leckdy i celé vesnice. Lidé si dobrovolně nechávají přibít ruce k velkému kříži, na kterém pak za přihlížení veřejnosti trpí i několik hodin. Vše jen pro to, aby vzdali hold Ježíšovi.

FOTO:  Instagram

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Hody, hody, doprovody: Kde se vzaly známé velikonoční tradice a které z nich dodržujete vy? HLASUJTE!

Velikonoční tradice? Prozradíme vám, na co nezapomenout!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady