Smrt si říká seriál

Smrt si říká seriál

Podle jedné britské studie čelí seriálové postavy většímu ohrožení života, než jezdci Formule 1 a vážná onemocnění jsou pro ně také smrtelnější, než ve skutečnosti. Platí to i o figurách seriálů televize Nova?

Sami pomáhají, sami umírají

Populární seriál Ordinace v růžové zahradě připravil na konci první série divákům opravdový šok. Obětavá a sympatická lékařka Gita Petrová odjela na kongres do Berlína – a už se nevrátila. V 195. díle nazvaném Všechno přebolí ještě její snoubenec Čestmír Mázl oslavoval, že se s Gitou berou a šampaňské teklo proudem, aby za chvíli ředitel nemocnice Tomáš Hruška přišel se smutnou zprávou: „Na berlínském nádraží bylo srocení neonacistů, pobili se, pár lidí jim přišlo do rány, mezi nimi i Gita. Má vážné poranění hlavy a je v hlubokém bezvědomí.“ Mázl hned skočil do auta a vyrazil za Gitou, ale už jí nedokázal pomoct. Jedinou dobrou zprávou tak mohlo být, že Lucie Hrušková porodila zdravou dceru a pojmenovala ji po zemřelé sestře.


Doktoři a sestry kamenické nemocnice by sami nechali život za své pacienty, ale když přijde nemoc na jejich nejbližší, jsou často bezradní. Na vlastní kůži to zažila i sestra Martina Tvrdíková, jejíž matka trpěla neléčeným kronem a skončila na nemocničním lůžku. I když se o ni Martina starala dnem i nocí, doktorka Barnová už mohla jen smutně konstatovat: „Je mi to moc líto, už jsme jí nedokázali pomoct.“

A naposledy si zubatá přišla pro doktora Čížka. Moudrý a svědomitý muž zažíval šťastné chvíle v ordinaci i po boku své partnerky Vendulky, zároveň měl problémy s dcerou, která po něm chtěla, aby na ni přepsal chalupu. A ta se mu taky stala osudnou: Čížek se sám snažil opravit nefunkční lampičku a zasažen elektrickým proudem umírá na zahradě v náručí milované Vendulky. Záchranka a Čestmír Mázl tak mohli jen oznámit smrt...


Bude smrt úřadovat i v dalších dílech seriálu Ordinace v růžové zahradě 2? Sledujte každé úterý a čtvrtek od půle ledna TV NOVA a stránky seriálu www.nova.cz/ordinace.


Zabít Krásu nebylo lehké

Eva Papoušková, scenáristka seriálu Pojišťovna štěstí, má na své klávesnici už také krev. Nejdříve nechala v koupelně vykrvácet Zuzanu Liškovou.

A pak diváky dostala smrt Jiřího Krásy. „Řekl si ale o to sám příběh, potřebovali jsme mít jeho partnerku Dagmar volnou,“ vysvětluje, „způsob, jakým jsme to provedli, navazuje na jeho cestu malým letadlem v jednom z předešlých dílů. Zabít Krásu nebylo lehké, ale nemohli jsme mít v seriálu dvě šťastně sezdané dvojice. To není dramatické.“


Eva Papoušková dodává, že vinu necítí a jako vykoupení do Pojišťovny štěstí napsala už několik zrození a mnoho šťastných vztahů. Čtěte víc o Pojišťovně štěstí na www.nova.cz/pojistovna.


Takový zvláštní klid

Jednoduché pravidlo, že k životu patří smrt, dodržují i autoři nekonečného seriálu Ulice. A s notnou dávkou cynismu dodejme, že tím svým postavám určují nové problémy a pro diváky zajímavější zápletky.

Proto se nevyhnuli smrti Jeníčka Farského. Novorozeně Jitky a Oldy přišlo na svět nemocné a na světě dlouho nepobylo. Zoufalá Jitka před sebe tupě zírá a jen říká: „Já v sobě cítím takový zvláštní klid…“

Nepřízeň okolností také způsobila smrt Honzy Křístka, Betina přítele. Honza jel vyřešit problémy se stěhováním, ale měl těžkou autohavárii. Bety se o něj strachuje, ale lékař, který se objeví na nemocniční chodbě, má špatnou zprávu.

„Není mi dneska moc dobře,“ svěřil se v 951. díle Ulice Václav Král svým blízkým. Už nerozeznává své blízké, trpí paranoiou a chystá se do domu s pečovatelskou službou. Ví, že přichází jeho poslední chvíle, a rozhodne se, že chce být sám…Další okamžiky seriálu mezi životem a smrtí hledejte na www.nova.cz/ulice.


A zítra zvesela

Utřít slzy, vysmrkat a připravit se na zítřejší sváteční nadílku www.nova.cz. Silvestrovské veselí si užijeme v rytmu seriálu Comeback a talk show Tele Tele.

Stránky nova.cz vám v novoročním čase přinášejí speciální tématické bloky. Připomeňte si ty minulé:

Štědrej večer nastal. I v seriálech

Televizní noviny: A nakonec zvířátka

Vezmeš si mě? Ano!

Den s Hanou Maciuchovou

Promiň, už tě nemiluju

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady