Michal Jančařík otevřeně o svém ochrnutí: Prozradil, co je pro něj největší vzpruhou

Známý moderátor televize Nova Michal Jančařík se v rozhovoru rozpovídal o omezeních, která mu jeho handicap přináší, a zároveň odhalil, jak celou situaci vnímaly jeho dvě dcery.

Michal Jančařík, moderátor Sportovních novin a někdejší moderátor Počasí, odpovídal v livechatu na dotazy diváků. Michal již od dětství trpí vážnou nemocí ledvin. Právě proto musel na podzim roku 2016 absolvovat transplantaci. Zdálo se, že má vyhráno, později však kvůli komplikacím částečně ochrnul a nyní je upoutaný na invalidní vozík.

FOTO:  TV Nova


Michal je velký bojovník a optimista. Denně rehabilituje a pevně věří, že se opět postaví na vlastní nohy. V říjnu roku 2017 se oblíbený moderátor vrátil na televizní obrazovky a každé pondělí vítá diváky u Poledních Sportovních novin. „Většina lidí pondělky nemá ráda, že je ten pracovní týden před nimi, ale pro mě je pondělí skvělé, protože jezdím na Novu. Je to taková vzpruha pro mě,“ řekl Michal, jak moc důležitá pro něj práce je a jak mu pomáhá.
FOTO:  TV Nova


Kromě návratu do zaměstnání moderátor promluvil i o zcela jiné věci. Konkrétně o jednom z nejtěžších momentů, které se samotnou operací a jeho náhlým ochrnutím souvisely. Jak situaci vnímaly jeho dvě dcery Julie a Sofie? „Před tím rokem a půl to bylo problematické, když jsem byl vlastně samá hadička, toho se holky trochu bály. Najednou ten zdravý táta byl na tom úplně jinak, to se jim nelíbilo, samozřejmě. Z toho měly strach. Pak se i bály za mnou do té nemocnice chodit,“ vzpomínal těžce Michal.
FOTO:  TV Nova


V současné době se však Michalovi daří skvěle. Jeho dvě dcery si postupem času na situaci zvykly a jsou pro něj obrovskou podporou. „Pomáhají, nestydí se, nemají už ke mně odstup. Hodně se snaží, už mi dokonce umí dát vozík do auta. Vždycky se dohadují, která to drží líp a která hůř. Je to velká legrace,“ smál se.


S návratem do běžného života a k aktivitám, kterým se Michal kvůli svému postižení nemohl věnovat, mu má pomoci nový a moderní vozík. „To vozítko člověka doslova osvobozuje,“ chválil svůj nový stroj. Promluvil však i o stinných stránkách elektrického pomocníka. „Vozítko je velmi drahé. Běžný, standardní vozík stojí třeba sto tisíc korun, tenhle elektrovozík vyjde i na půl milionu.“

FOTO:  TV Nova


Čemu se v současné době věnují Michalovy dcery a jak celou situaci zvládá jeho manželka Mirka? Podívejte se na celý rozhovor!
 

Nyní máte jedinečnou možnost vyhrát cykloprůvodce Na kole! Knihy vznikly ještě v době před nešťastnou nemocí oblíbeného moderátora TV Nova. O čem průvodce je? Díky němu mohou cykloturisté společně s Michalem projet jižní Moravu, Šumavu a Českou Kanadu. V publikacích najdou značené trasy, tipy na výlet i občerstvení! Jak jej můžete získat? Soutěžní otázku najdete ZDE.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Michal Jančařík se připravuje, že znovu vstane. Pomoci mu má nový invalidní vozík

VIDEO: Petr Suchoň prozradil detaily svatby! Takhle probíhal nejšťastnější den jeho života

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady