STRACH O KARIÉRU: Představitelka hlavní role v Matrixu při natáčení prvního dílu tajila ošklivé zranění

STRACH O KARIÉRU: Představitelka hlavní role v Matrixu při natáčení prvního dílu tajila ošklivé zranění
Zdroj: Archiv TV Nova

Herečka Carrie-Anne Moss, představitelka Trinity v trilogii hraných filmů Matrix, na začátku natáčení prvního dílu série utrpěla ošklivé zranění. Co se jí přihodilo a proč o úrazu raději nikoho neinformovala?

Příběh o virtuálním světě v rozsáhlém počítačovém systému s názvem Matrix zcela uchvátil celý svět. Hlavní postavou je Neo (Keanu Reeves), který je vytažen z falešné reality do reálného zničeného světa, kde lidstvo vede válku s inteligentními stroji. Na své cestě Matrixem potkává Trinity, ženu činu, která s virtuálním světem i jeho tvůrci bojuje již delší dobu. Podaří se dvojici najít únik z podivné reality?

FOTO:  Archiv TV Nova


K jednomu z nejúspěšnějších a nejslavnějších filmů se pojí také spousta zajímavostí. Co jste o filmu nevěděli?


- Herci obsazení do hlavních rolí museli čtyři měsíce před natáčením usilovně trénovat a učit se základy několika různých bojových umění. Také na vlastní kůži zažili stav beztíže, aby podobné scény ve filmu vypadaly co nejvěrohodněji.


- Hned na začátku natáčení si Carrie-Anne Moss, představitelka Trinity, zlomila kotník. Herečka měla velký strach, že ji filmaři přeobsadí, a tak dlouhou dobu své zranění tajila.

FOTO:  Archiv TV Nova


- Ve filmu se objevuje spousta chyb, na které samotné studio upozornila i spousta kritiků. Studio se však bránilo tím, že chyby nemají na svědomí tvůrci, nýbrž se jedná o chyby v Matrixu.


- Keanu Reeves při natáčení riskoval svůj život. Scénu, kdy Neo telefonuje s Morpheem a málem vypadne z okna, zvládl Keanu sám bez dubléra i přesto, že se scéna odehrává ve 34. patře.

FOTO:  Archiv TV Nova


- Vzhledem k tomu, jak populárním se film Matrix stal, v roce 2004 byla na trh uvedena speciální DVD edice s názvem The Ultimate Matrix Collection, na které si fanoušci mohli vychutnat přes 33 hodin bonusového materiálů.


- Když sourozenci Wachovští nabídli studiu Warner Bros. svůj scénář, požadovali rozpočet ve výši 80 milionů dolarů. Studio ale poskytlo pouhých 10 milionů. Za tuto částku režiséři natočili prvních deset minut filmu – úvodní scénu s Trinity (Carrie-Anne Moss). Vedení studia bylo výsledkem natolik nadšeno, že schválilo rozpočet ve výši 63 milionů. Film celkově vydělal 463.5 milionů dolarů.

Galerie

Nechte se vytrhnout ze všední reality oscarovým snímkem Matrix! V repríze jej můžete zhlédnout v úterý 13. března od 23:25 na Nova CInema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Mizející předměty i zázračné opravy! Těchto chyb jste si ve velkolepém snímku Země zítřka určitě nevšimli

POT, KREV A SLZY: Jakou přípravou museli projít herci filmu 300: Vzestup říše? Budete v šoku!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady