Oblíbení seriáloví herci a MDŽ: Co si o svátku skutečně myslí? Někteří na něj mají dost striktní názor!

Mezinárodní den žen, který připadá na 8. března, se v dnešní době dávno netěší takové popularitě, jakou měl před lety. Jak se k němu staví novácké tváře?

Historie Mezinárodního dne žen sahá až k počátkům 20. století. Vůbec poprvé byl slaven ve Spojených státech amerických. Během let byl pak rozšířen do spousty dalších zemí, včetně Německa, Švýcarska, Dánska i Rakouska-Uherska. Za dob socialismu byly ženám v Československu na tento svátek předávány karafiáty.

 

Popularita svátku žen však postupně začala zase upadat a v současné době ho slaví jen málokdo. „Pamatuju si na něj matně, protože jsem byl ještě dítě, ale dnes už ho moc neslavíme,“ řekl narovinu herec Jan Holík, kterého diváci mohou znát například ze seriálu Specialisté či Policie Modrava.

FOTO:  TV Nova

Zato Monika Zoubková, představitelka Terezy Valšíkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, svátek vyloženě ráda nemá. „Právě karafiáty od té doby nemám ráda, protože to mám spojený s komunismem. Můj muž mě slaví každý den, takže to nepotřebuju,“ řekla rázně.

 

A jak se na Mezinárodní den žen dívá například Dana Morávková, Rostislav Novák či Robert Jáškow? Na to se podívejte v reportáži!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Známé tváře prozradily, co by si s sebou vzaly na pustý ostrov. Dokázaly by přežít jako Robinsoni?

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady