NEUVĚŘITELNÉ: Jak dlouho vznikal animák Lovecká sezóna? Trvalo to déle, než kdokoliv čekal!

NEUVĚŘITELNÉ: Jak dlouho vznikal animák Lovecká sezóna? Trvalo to déle, než kdokoliv čekal!

Jak to bylo s dabingem oblíbeného animáku Lovecká sezóna? Mnoho hlášek vzniklo improvizovaně přímo na place! Co dalšího jste o filmu určitě nevěděli?

Zlenivělý medvěd grizzly Boog a upovídaný jelenec Elliot: tuto dvojici svede dohromady podivná náhoda v podobě lovce Shawa, který má už dlouho políčeno na Booga. Jednoho dne ale chytí jelena Elliota, kterého Boog nakonec osvobodí. Nakonec se dokonce nechá jelenem zlákat k výpravě do města! Dochází k několika problémům a Boog se dostává do divočiny, ve které nemá žádné zkušenosti. Má s sebou Elliota, který, na tom není o moc lépe. Za pár dní má začít lovecká sezóna, a tak se tato podivná dvojka spojí s ostatními zvířaty a společně se rozhodnou postavit lovcům. Stane se tato událost osudným zvratem v Boogově životě?


Počítačem animovaný film z roku 2006 byl prvním filmem vytvořeným ve studiu Sony Pictures Animation. Režie se ujal Roger Allers (Lví král, 1994), Anthony Stacchi a Jill Culton, která je považována za jednu z nejoriginálnějších vypravěček. Důkazem jsou animované filmy, které má na svém filmařském kontě: Příšerky s. r. o., Život brouka nebo Toy Story.


Režiséři se snažili o jediné a drželi se nejdůležitějšího pravidla, které si při natáčení sami stanovili: Každá scéna je musela rozesmát a zároveň se stát jasným krokem kupředu. Chtěli natočit film, na který by se sami chtěli podívat, nikoliv vytvořit film pouze pro děti nebo zaměřený jen na jednu cílovou skupinu.


Jak to bylo s dabingem jedné z hlavních postav, ušatého jelena Elliota? Hlas v původním znění patří herci Ashtonu Kutcherovi. V českém znění se této role chopil Ondřej Brzobohatý. Věděli jste, jaké další filmy daboval? Mezi jeho dabované filmy patří například Kráska a zvíře (Lumiére), Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů temnoty (Christian Grey), Legenda o Tarzanovi (Tarzan) nebo Angelika (Ludvík XIV.).

Zajímavosti z filmu Lovecká sezóna:

- Máte představu o tom, jak dlouho se pracuje na animovaném filmu? Na Lovecké sezóne se dělalo bez přestávky tři a půl roku. Přijde Vám to hodně?

 
- Všechny obchody ve městě byly pojmenovány podle lidí, kteří se podíleli na tvorbě filmu. Režisérům Rogeru Allersovi a Jill Culton připadl obchod s obuví.

- Šedé veverky pocházejí ze Severní Ameriky. Zvláštní je už jen fakt, že veverky mluví, ačkoli se jedná o animovaný film. Kde se ale vzal jejich skotský přízvuk?

 


- Když se divák zadívá na hlavní animované hrdiny, určitě by nespočítal, kolik chlupů na sobě medvěd a jelen mají. Boogův kožich tvoří 1,6 milionu chlupů, Elliot jich má kupodivu ještě víc – 3,5 milionu. 

Galerie


- Ashton Kutcher a Martin Lawrence, dabéři hlavních postav, se během natáčení nikdy nesetkali. Podle informací ze zákulisí je třetina jejich replik improvizovaná. Oba známí herci mají zkušenosti z úspěšných sitcomů. Martin Lawrence měl show nazvanou jednoduše – Martin, a Ashton Kutcher hrál ve známém seriálu That '70s Show..


- Všechny mobilní telefony, které se ve filmu objeví, jsou zančky Sony Ericssons. 

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŽALOBA! Je slavný animák Hledá se Nemo originál, nebo Disney okopírovali nápad někoho jiného?

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady