• TV Nova
  • TOP 9 ZAJÍMAVOSTÍ filmu Madisonské mosty: Velké změny oproti knižní předloze! Co všechno je jinak?

TOP 9 ZAJÍMAVOSTÍ filmu Madisonské mosty: Velké změny oproti knižní předloze! Co všechno je jinak?

TOP 9 ZAJÍMAVOSTÍ filmu Madisonské mosty: Velké změny oproti knižní předloze! Co všechno je jinak?
Zdroj: Warner Bros

Příprava oblíbené adaptace stejnojmenné knihy vázla na obsazení hlavní hrdinky, se kterým si nikdo nevěděl rady. Kdo nakonec přišel s nápadem obsadit Meryl Steepovou? To a další zajímavosti čtěte v článku.

Na farmě Johnsonových vyřizují s právníkem sourozenci Carolyn a Michael pozůstalost po matce Francesce. Nemile je překvapí matčino přání – být zpopelněna a rozprášena z nedalekého Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť Roberta Kincaida, který chtěl přesně to samé. Když se z jejího dopisu dozvědí, že s Kincaidem měla kdysi krátký milostný poměr, začnou blíže zkoumat její osobní deníky a ponenáhlu se do nich začtou...

FOTO:  Archiv TV Nova


• Snímek je adaptací o čtyři roky starší stejnojmenné knihy spisovatele Roberta Jamese Wallera.

Meryl Streepová přibrala kvůli roli přibližně devět kilogramů, aby jako žena v domácnosti ve středním věku působila věrohodněji.

• Původně se režie i hlavní role měl ujmout Robert Redford. O režii jednali i například Sydney Pollack, Bruce Beresford či Steven Spielberg.

• Film se natáčel chronologicky, což rozhodně není příliš obvyklé. Délka natáčení pak činila 36 dní.

FOTO:  Archiv TV Nova

• Studio chtělo do hlavní ženské role obsadit někoho mladšího, nedařilo se však najít vhodnou kandidátku. Rozhodlo ve chvíli, kdy se k projektu přidal jako režisér Clint Eastwood. Obsadit Meryl Streepovou byl údajně nápad jeho matky.

• Dům, kde žila Francesca (Meryl Streepová), byl před natáčením filmu více než 30 let opuštěný. Kvůli natáčení jej tedy vedoucí výpravy Jeannine Oppewallová musela se svým týmem kompletně zrestaurovat.

• Autor předlohy, Robert James Waller, dokončil rukopis za pouhých 11 dní. Měl to být dar různým přátelům a rodině. Jeden z Wallerových přátel byl rukopisem tak uchvácen, že požádal, aby mohl knihu zkusit předložit literárnímu agentovi. Wallerovi později zavolal agent z New Yorku a zeptal se: „Roberte, kde jste byl celý můj život?“


Galerie• Scenárista Richard LaGravenese oproti knize děj posunul do minulosti a zarámoval příběhem Francesciných dětí, které se teprve po její smrti dovídají o celé aféře a na rozdíl od předlohy učinil právě Francescu ústřední postavou.

• Pro Clinta Eastwooda byl film Madisonské mosty první love story v jeho herecké kariéře.


Madisonské mosty můžete vidět na kanále Nova Cinema v pátek 2. března.2018 od 14:20 nebo v repríze v neděli 4. března 2018 od 06:10 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:


Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!

SKUTEČNOST JE TROŠKU JINÁ: 5 filmů podle reálné předlohy. Podívejte se, jak vypadají filmoví hrdinové v reálu!

Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady