Velké zdravotní problémy: Na natáčení nezávislého snímku Michelle Pfeiffer kvůli vadné vířivce jen tak nezapomene!

Velké zdravotní problémy: Na natáčení nezávislého snímku Michelle Pfeiffer kvůli vadné vířivce jen tak nezapomene!
Zdroj: IMDb

Michelle Pfeiffer, její dublérka i Mel Gibson měli vleklé zdravotní potíže kvůli tomu, že někdo ze štábu nezávislého snímku nedokázal správně sestavit vířivku!

Mac McKussic obchoduje s drogami. Rád by s tím skončil, ale nemůže se kšeftu zbavit, ať už legálními či nelegálními prostředky. Mel Gibson (v roli Maca), Michelle Pfeifferová, Kurt Russell a Raul Julia jsou hvězdami velice kontroverzního a velice úspěšného thrilleru Roberta Townea, držitele Oscara za scénář k filmu Čínská čtvrť!

FOTO:  IMDb


• Snímek měla původně produkovat společnost Warner Bros. s rozpočtem 33 miliónů dolarů (téměř 700 milionů korun). Když od produkce odstoupila a z projektu se stal nezávislý film, rozpočet klesl skoro o třetinu na 23 milionů. I tak se ale v té době jednalo o jeden z nejdražších nezávisle produkovaných filmů. Producent Thom Mount odstoupení Warnerů od projektu odůvodnil tím, že se jim nezdál scénář, který vykresloval policisty ve špatném světle.

• Vířivka byla nesprávně sestavena a voda nebyla chlorovaná. Michelle Pfeiffer, její dublérka a Mel Gibson měli četné kožní vyrážky a zarazili si nespočet třísek. Natáčení muselo být na několik dní zastaveno, než vyrážka, zejména u Michelle, zmizela.FOTO:  IMDb


• Když režisér a scenárista Robert Towne přepracovával scénář k filmu 48 hodin v Paříži (1988), již téměř dokončil scénář Tequila Sunrise. Harrison Ford, který s Townem spolupracoval právě na 48 hodinách, si rozpracovaný scénář přečetl a ihned souhlasil, že si ve snímku zahraje. Během předprodukce však od projektu odstoupil, protože údajně měl osobní konflikty vůči roli. Režisér Towne a producent Thom Mount pak odletěli do Austrálie, aby se setkali s Melem Gibsonem, který roli přijal.

• Když byl film zveřejněn, v kinech byl před ním uváděn trailer Batmana (1989). Jakmile se mezi fanoušky rozšířila tato informace, mnozí se nahrnuli do kina jen kvůli oné ukázce a ihned po ní odcházeli. Nicméně značně přispěli ke komerčnímu úspěchu samotného filmu.


Galerie• Michelle Pfeiffer údajně s režisérem a scenáristou Robertem Townem moc nevycházela. Towne ji nazval „nejsložitější herečkou, se kterou kdy pracoval“. To může souviset s Towneovým pověstným perfekcionismem a zároveň s faktem, že Michelle Pfeiffer během natáčení procházela rozvodem.

• V jedné scéně je vidět v televizi reklama s Mattem LeBlancem (Joey ze seriálu Přátelé). Jedná se o skutečnou reklamu na kečup z roku 1987. Před Přáteli se Matt objevil v bezpočtu reklam.


Film Tequila Sunrise uvidíte na Nova Cinema ve čtvrtek 1. 3. 2018 od 21:50 nebo v repríze v sobotu 3. 3. 2018 od 01:10 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ: Chris Rock, Anthony Hopkins a jiné hvězdy! Ale film Česká spojka měl být původně mnohem lepší

FOTO: Tenhle rozkošný klučina dnes patří mezi nejznámější tváře světa! Kdo to je?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady