Co má Sherlock Holmes společného s Bradem Pittem? Nová verze legendárního detektiva vás dostane!

Co má Sherlock Holmes společného s Bradem Pittem? Nová verze legendárního detektiva vás dostane!
Zdroj: TV Nova

Watson jako žena a další změny oproti originálu! Vyšinutý Sherlock Holmes se v seriálu Jak prosté představí ve zcela novém světle. Co jste o této populární sérii určitě nevěděli?

Seriál Jak prosté představuje geniálního detektiva Sherlocka Holmese ve zcela novém světle. Potetovaného vyšetřovatele s drogovou minulostí hraje Jonny Lee Miller. Jako Sherlock Holmes pomáhá newyorské policii s řešením zapeklitých případů. Volná adaptace díla Sira. A. C. Doyla kombinuje tradiční postavu geniálního vyšetřovatele s moderní kriminálkou.
 

I přes značné inovace a odlišnosti od originálu seriál potěší i konzervativní fanoušky. Akčnější hlavní hrdina překvapí charakteristickým myšlením i dětinským chováním. Kromě kriminálních zápletek nabízí seriál novou vedlejší linku. Scénáristi obsadili do role věrného pomocníka doktora Watsona Lucy Liu. Divák tak kromě potírání zločinu sleduje vývoj přátelství mezi doktorkou a jejím „pacientem“.
 

Hvězda Charlieho Andílků a krváků Kill Bill, Lucy Liu, se tentokrát zhostila role Joan Watsonové. Netradiční ženské ztvárnění Johna Watsona vyvolalo vlnu kritiky. Nicméně nakonec se ukázalo, že ženská role je příjemným zpestřením v Holmesově životě. Režisér Robert Doherty chtěl obsazením Lucy Liu demonstrovat, že muž a žena spolu mohou pracovat i bydlet bez sexuálního podtextu.

Galerie

9 zajímavostí o seriálu Jak prosté:

1) Lucy Liu není první herečka v roli Joan Wastonové. Ženská verze doktora Watsona vystupuje po boku Sherlocka Holmese už ve snímku z roku 1987.

2) Oba z hlavních protagonistů (Jonny Lee Miller a Lucy Liu) přiznali, že před natáčením nečetli ani jeden z původních příběhů Sherlocka Holmese.

3) V seriálu se objeví postava paní Hudsonové, která u Holmese doma uklízí. V originální knižní verzi je Martha Louise Hudson vlastníkem domu 221B a 221C na Baker Street a na dvojici detektivů dohlíží téměř jako náhradní matka. Postava je inspirována skutečnou osobu. Sir Arthur Conan Doyle sám bydlel v domě na Baker Street, který vlastnila skutečná paní Hudsonová.

4) Při natáčení jedné epizody byl použit skutečný Stanleyho pohár, trofej pro vítěze NHL. Sám Jonny Lee Miller je velký hokejový fanoušek. Představitel Sherlocka Holmese fandí NY Rangers.

5) Lucy Liu je žena mnoha talentů. Kromě herectví se věnuje adrenalinovým sportům, fotografii a malířství. Tvůrci v seriálu použili originál její malby.

6) Tetování nebylo pro gentlemana Sherlocka Holmese ve viktoriánské Anglii vhodným doplňkem. Tělo jeho představitele Jonny Lee Millera zdobí hned několik obrazů. Scénáristi ponechali tetování i Holmesovi 21. století, aby zdůraznily rozdíl od ostatních adaptací a podtrhli rebelský charakter jeho postavy .

7) Ve verzi BBC Sherlock, hraje hlavní postavu Benedict Cumberbatch. Oba představitelé moderního Holmese spolu dřív hráli divadelní hru Frankenstein, kde si každé představení měnili role.

8) Představitel S.Holmese Jonny L. Miller byl prvním manželem Angeliny Jolie.

Na seriál Jak prosté se můžete dívat každý čtvrtek na Nova Cinema. Celé díly najdete po odvysílání online na NOVAPLUS ZDE!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP ZAJÍMAVOSTI Sherlocka Holmese: Fatální historická chyba a kokain na scéně!Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu


 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady