NEBEZPEČÍ! Josef Macháček promluvil o stinné stránce Dakaru. Vzpomíná na minová pole i ozbrojence!

Josef Macháček se ohlíží za svou závodnickou kariérou, srovnává africké Dakary s těmi současnými jihoamerickými a odhaluje nebezpečí, kterým v závodech musel čelit!

Josef Macháček končí se svou závodnickou kariérou a při té příležitosti se ohlédl zpět. Promluvil o nebezpečích, kterým stanul tváří v tvář, o změnách, kterými Dakar prošel a i o drobném obcházení pravidel během svých prvních závodů.


Navzdory tomu, že letošní Dakar byl všeobecně hodnocen jako velmi náročný, zkušený závodník to vidí jinak. Z hlediska ujetých vzdáleností a zajištění bezpečnosti byly Dakary v Africe podstatně náročnější, než ty jihoamerické. "Dakar už není vytrvalostní závod, kde se ta mladická bouřlivost vždycky vytloukla. Jsou to takové sprinty.“


Podle legendárního závodníka je již dnes závod mnohem bezpečnější, v Africe projížděli bývalými minovými poli, kde se i přes zajištění prostoru nějaká aktivní výbušnina občas najde. V poušti také můžete narazit na džíp s po zuby ozbrojeným osazenstvem. „Odbočil jsem docela hodně z trasy, nechtěl bych tam zažít moment, kdy bych byl pod hlavněmi samopalů,“ dodává Josef Macháček.


Po letošním závodu se rozhodl závodění pověsit na hřebík, dle svých slov na to již má věk. Na Dakar se však Josef Macháček může ještě jednou vrátit. „Jsem neustále přemlouván, ale držím si neustále ten odstup a prostě chci skončit. Za některých podmínek bych odjel ještě jeden závod v určité kategorii, ale upřímně, musí mě něco namotivovat, buď trasa, nebo další čeští závodníci, kteří v téhle kategorii pojedou,“ dodává Josef Macháček.


NEPŘEHLÉDNĚTE:


Josef Macháček oznámil šokující novinku: Tímto videem se loučí dakarská legenda

Dakar s legendou – 5. díl: Jak se jezdí na čtyřkolce Josefa Macháčka?

Sdílet

Nejnovější videa

Články