• TV Nova
  • Zajímavosti filmu Čarodějův učeň: Nicolas Cage zapůjčil na natáčení luxusní věc ze svého domu v ceně několika milionů!

Zajímavosti filmu Čarodějův učeň: Nicolas Cage zapůjčil na natáčení luxusní věc ze svého domu v ceně několika milionů!

Vtipná chyba, skutečná divoká zvířata i několikamilionová rekvizita na place! Jak probíhalo natáčení fantasy snímku Čarodějův učeň?

Příběh Čarodějova učně diváky přivádí zpět do roku 1250, kdy nebezpečná čarodějnice Morgana získala společně s Maximem kouzlo, díky kterému mohou ovládnout celý svět. Zanedlouho je Morgana uvězněna do magického vězení. V tu chvíli vstupuje do příběhu Balthazar Blake (Nicolas Cage). Ten musí najít vyvoleného, který může Morganu jednou provždy zlikvidoval a zachránit tak celý svět. Mladý Dave nemá tušení, že právě on se má stát vyvoleným. Je příliš mladý a netuší, že dokáže kouzlit. Vše se změní ve chvíli, kdy se setká s Balthazarem a magie se stane jeho nedílnou součástí. Čaroděj předá mladému učňovi své umění, učí ho čarovat a doufá, že Dave přijme svou roli zodpovědně. Do jeho života navíc vstupí spolužačka Becky, do které se Dave zamiluje.

Jak zamotá tento fakt s celou situací? Zvládne Dave zachránit svět a zbavit se Morgany?

FOTO:  Archiv TV Nova

10 Zajímavostí k filmu Čarodějův učeň:

1. Jedná se o sedmou spolupráci Nicolase Cage a producenta Jerryho Bruckheimera. Předtím spolu pracovali na filmech Skála, Con Air, 60 sekund, Lovci pokladů, Lovci pokladů 2: Kniha tajemství a G-Force.

2. Jedním z lidí, které Horvath vyvolá, je Abigail Williams. Abigail byla ve věku 11 let první osobou, která byla v Americe obviněna z čarodějnictví – stalo se tak v roce 1692 v Salemu v Massachusetts. Jednalo se o začátek čarodějnických procesů v Salemu, které vedly ke smrti nejméně 20 lidí.

3. Scéna, v níž probíhá Čínský festival, během kterého ožije doprovodný drak, se natáčela během dvou týdnů na Elridge Street, v srdci newyorské čínské čtvrti. Na casting vedlejších postav přišlo přes 2000 lidí, režiséři vybrali 500 lidí, kteří si mohli ve filmu zahrát.

4. Vlci, které v jedné ze scén Horvath vyčaruje, aby honili Davea, byli skuteční. Žijí na farmě v New Jersey a jmenují se Bandit, Sierra, Samson a Takoda.

5. Ve filmu si můžeme všimnout i jedné chyby. Když probíhá automobilová honička, Horvath promění své auto na rychlejší tím, že položí ruku na střechu auta. Balthazar v tu chvíli udělá to samé. Má ale volat na levé straně a ruku vystrčí z pravé strany... Jejda!

FOTO:  Archiv TV Nova

​6. S tvorbou kostýmů měli tvůrci velkou práci. Například designér Michael Kaplan musel vytvořit se svým týmem 10 stejných kopií dlouhého koženého kabátu pro Balthazara Blakea. Jeho prsteny byly také vyrobeny na míru.

7. Kouzelná kniha, kterou dá Balthazar svému učni, je téměř mistrovským dílem, a to po stránce návrhu i provedení. Každá stránka byla ručně nakreslena a autoři se snažili používat i dobové techniky. Původní verze knihy vážila 34 kilogramů a byla vytvořena například i voděodolná varianta.

8. Vynálezy a duch vynálezce Nikola Tesly provází celým filmem. Poslední den filmování vyšel shodou náhod na 153. výročí jeho narozenin. Jedna ze scén byla dokonce natáčena v katedrále svatého Johna The Divine, kde měl Tesla státní pohřeb, kterého se tehdy zúčastnilo přes 2000 lidí.

9.  Nicolas Cage je vášnivým obdivovatelem Disneyho animované verze Čarodějova učně a stojí za celým nápadem vytvořit hranou verzi filmu. Navíc si vždycky chtěl zahrát postavu z fiktivního světa, která má kouzelné schopnosti. A to se mu v tomto snímku povedlo!

FOTO:  Archiv TV Nova

​10. Vozidlo Balthazara Blakea, velmi vzácný Rolls-Royce Phantom ročník 1935, patří ve skutečnosti Cageovi. Když režiséři hledali vozidlo, které zapadne do atmosféry filmu, neváhal Cage ani chvíli a svůj Rolls-Royce nabídl!

Na dobrodružné drama Čarodějův učeň se můžete podívat v sobotu 23. 1. 2021 od 20:20 na Nově!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady