UŽ DNES VEČER! Toužíte cestovat v čase? Máte možnost. TV Nova vás dostane do časové smyčky!

UŽ DNES VEČER! Toužíte cestovat v čase? Máte možnost. TV Nova vás dostane do časové smyčky!
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Dejá vu je stav mysli, kdy jsme přesvědčeni, že situaci, kterou právě zažíváme, jsme už jednou prožili. Jenže, co když to není pouze pocit, ale prožíváte ten samý okamžik stále dokola?

Myšlenka cestování časem fascinuje nejen fanoušky science fiction, ale i renomované vědce. Přestože to do začátku 20. století bylo považováno za nemožné, fyzik Albert Einstein pomocí speciální teorie relativity ukázal, že do budoucnosti v jistém smyslu cestovat lze. Teorií, jak na cestování časem, je více, ale mají společný problém – lístek na tento vlak není zpáteční.

V 15. století si byli všichni naprosto jistí, že země je placka. V 17. století si nejchytřejší jedinci té doby mysleli, že svět byl stvořen před pouhými čtyřmi tisíci let. Do počátku 20. století jistojistě všichni věděli, že nejmenší částicí jsou atomy. Takže co cestování v čase tam i zpátky? Ještě chvíli počkáme a třeba se uvidí!

V knihách a filmech se ale cestuje napříč časem celkem úspěšně. Na kanálech Nova a Nova Cinema vás čekají dva snímky, které vystupují z řady poněkud odlišným přístupem. Čeká vás pořádná hromada časových smyček!


Na Hromnice o den více (1993)
Bill Murray, známý například z komedie Krotitelé duchů, se představuje v roli do sebe zahleděného a vším otráveného moderátora počasí, který dostal za úkol natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic. Cestou z městečka na venkově se však dostane do ohromné bouře, která přeruší dopravu. V tu chvíli se dostane do časové smyčky. Ať udělá cokoliv, vždy se probudí 2. února v den tradiční slavnosti. Má tak opravdu hodně času přehodnotit svůj postoj k druhým lidem, své práci a životu vůbec.

Romantickou komedii Na Hromnice o den více můžete sledovat v pátek 2. 2. 2018 od 18:05 na Nova Cinema.

Na hraně zítřka (2014)
Mnohem akčněji pojali téma časové smyčky tvůrci sci-fi filmu Na hraně zítřka, který se odehrává v blízké budoucnosti. Lidstvo je ve válce s mimozemskou rasou Mimiků a zoufale prohrává. Když se karty začnou obracet ve prospěch lidí, chystá se rozsáhlá útočná operace, která má za cíl osvobodit velkou část Evropy. Major William Cage (Tom Cruise) jakožto tiskový mluvčí nemá žádné zkušenosti z boje, ale je pověřen úkolem se operace zúčastnit a triumf lidských sil na bojišti zdokumentovat. Ze strachu se vzepře svým nadřízeným, a tak je degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který se ale místo triumfálního zásahu dá považovat za sebevražednou misi...


Galerie
Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit silnějšího jedince z řad mimozemšťanů. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… A znovu a znovu. Zabitý mimozemšťan jej totiž potřísnil svou krví a dal mu tak moc se v případě smrti vrátit na začátek dne a díky tomu možná i šanci zvrátit průběh války o přežití celého lidstva!


Akční scifi Na hraně zítřka můžete vidět v pátek 2. 2. 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 3. 2. 2018 od 18:00 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO NENÍ MOŽNÉ! Film Frekvence předpověděl o rok dříve útoky 11. září. Jeho tvůrci znali podezřele moc detailů


Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!Autor: Kir

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady