FERRARI v plamenech a kdo je lepší než SCHUMACHER? TOP 5 filmů z prostředí F1, které musíte vidět

FERRARI v plamenech a kdo je lepší než SCHUMACHER? TOP 5 filmů z prostředí F1, které musíte vidět
Zdroj: Oficiální zdroj

Série Rychle a zběsile, příběhy o závoďáku Blesku McQeenovi, Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec, Baby Driver nebo trilogie Kurýr. Že je kombinace akčních hrdinů, závodů a rychlých aut populární, není pochyb. Ale co nejprestižnější závody vůbec? Přinášíme vám 5 filmů o F1, které stojí za to vidět.

FOTO:  Oficiální zdroj
 

Grand Prix (1966)
Dnes již kultovní sportovní drama vtáhne diváka do prostředí mezi elitu tehdejší závodní scény. Čtyři naprosto rozdílní piloti, ale každý usiluje o to samé. Snímek nabízí vše, co obnáší získání titulu mistra světa ve formuli 1. Dramatické souboje, autentické záběry s opravdových závodů, překonávání nástrah jak na okruhu, tak v životě, přátelství ale i smrt. Ve filmu hrají hvězdy stříbrného plátna i závodníci kralující formuli 1 v druhé polovině 20. století jako Juan Manuel Fangio nebo Jim Clark. Na filmu se jako kameraman podílel i mladičký George Lucas, kterého formule inspirovaly pro závody kluzáků ve filmu Star Wars. 

FOTO:  Oficiální zdroj

 
Bobby Deerfield (1977)
Režisér Sydney Pollack zfilmoval literární dílo Ericha Maria Remarqua a pro ztvárnění hlavní role nevybral nikoho jiného než hvězdu Hollywoodu Al Pacina. Ten byl za roli Bobby Deerfielda, amerického pilota formule 1 zvyklého vyhrávat jeden závod za druhým, nominován na Zlatý glóbus. Hlavní hrdina se po nešťastné nehodě stájového kolegy potýká se strachem ze smrti. Lék na své trauma najde až v lásce k nemocné Lillian Morelli (Marthe Keller).

FOTO:  Oficiální zdroj
 

 
Formule! (2001)
Po úspěšné sérii filmů z boxerského ringu Rocky usedá Sylvester Stallone za volant formule. V roli Joea Tanta se jako veterán vrací na závodní okruh, aby pomohl mladšímu kolegovi Jimmy Blyovi (Kip Pardue) zvládnout tlak vycházející hvězdy, překonat osobní problémy a vyhrát titul mistra světa. Sly se nejen ujal hlavní role, ale sám napsal scénář a dal tak vzniknout odlehčenému filmu ze závodního okruhu, do kterého promítl trochu ze srdce italského hřebce. Akční drama sází na autentické pohledy z kokpitu pilotů F1 i na dramatické zákulisí životů a rivalitu závodníků.

FOTO:  Oficiální zdroj

 
Senna (2010)
Legendární brazilský jezdec Ayrton Senna byl roku 2009 (15 let po své smrti) zvolen za nejlepšího pilota formule 1. V hlasování porazil jména jako Juan Manuel Fangio nebo Michael Schumacher. Dokument Senna popisuje jeho kariéru, během které získal tři mistrovské tituly, od začátku v roce 1984 až po tragickou smrt v roce 1994. Nahlíží do jezdcova soukromí a přibližuje fyzické i psychické stránky jezdcova života. První oficiální dokument o cestě A. Senny je díky spolupráci s představiteli F1, zpovědi jezdcovi rodiny a rekordnímu výdělku, alfou omegou pro všechny fanoušky jednomístných sporťáků. 

FOTO:  Oficiální zdroj
 


Rivalové (2013) 
V anglickém originále Rush je životopisné akční drama popisující dlouhotrvající rivalitu dvou legend formule 1. Playboy závislý na adrenalinu James Hunt (Chris Hemsworth) vede neustálý boj, na zavodní dráze i mimo ni, s perfekcionistou Nikim Laudou (Daniel Brühl). Když na Velké ceně Německa vzplane Laudovo Ferrari, jezdec vyvázne s vážnými popáleninami a jen o vlásek uteče smrti. Jeho sok tak nemá většího rivala a sbírá jedno vítězství za druhým. To motivuje rakouského jezdce, podstoupí plastickou operaci víček a v rekordním čase 42 dní se vrací zpět na Velkou cenu Itálie. Vážná nehoda Nikiho Laudy výrazně přispěla ke změně regulí a pomohla zvýšit bezpečnost závodníků.


Je to příběh o nekonečném soupeření dvou nejlepších jezdců své doby, které díky vzájemnému respektu přeroste v doživotní přátelství.


Kdo se stane mistrem světa nejprestižnější závodní soutěži planety. můžete sledovat v sobotu 27. ledna ve 22:30 na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7: Chyby v Rivalech dráždí fanoušky, ale diváci kvůli nim film milují

TO JE NÁDHERA! Představitel Kurýra Jason Statham slaví padesátku a spolu s mladičkou partnerkou si nadělil úžasný dárek!

TOP 10 FILMU Zpátky do ringu: V 70 letech musel De Niro absolvovat brutální trénink!

Sdílet

Nejnovější videa

Články