Otřes mozku, hádky, zvracení i zadržení policií! Natáčení komedie Slunce, seno, erotika zdržely nečekané komplikace

Otřes mozku, hádky, zvracení i zadržení policií! Natáčení komedie Slunce, seno, erotika zdržely nečekané komplikace
Zdroj: Oficiální zdroj

Oblíbenou komedii Slunce, seno, erotika z dílny režiséra Zdeňka Trošky provázelo opravdu hodně nepříjemných situací. Co všechno jste o tomto filmu nevěděli?

Ve filmech Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek se diváci mohli podívat do známé jihočeské vesnice Hoštice, kde sledovali příběhy místních obyvatel. Ve třetím pokračování oblíbené trilogie s názvem Slunce, seno, erotika tomu samozřejmě není jinak. Děj se však odehrává také v Itálii, kde dochází k opravdu vtipným situacím, zvláště kvůli jinému stylu života, na který nejsou vesničané zvyklí. Po příjezdu zpátky domů se proto snaží Hoštice zvelebit a vykouzlit z nich vesnici světového formátu. Toho se snaží dosáhnout především vybudováním nudistické pláže, což přináší hned několik problémů a nepochopení.


Zajímavosti z filmu Slunce, seno, erotika:

1. Při striptýzu u řeky nebyl kromě filmového štábu nikdo přítomen. Tleskající lidé byli natočeni samostatně.

2. Veronika Kánská (Blažena) prozradila, že si během natáčení nejlépe rozuměla s Kateřinou Lojdovou (Tejfarka) a Jaroslavou Kretschmerovou (Evík). Naopak se moc nemusela s Petrou Pyšovou (Miluna).

3. Při únosu si paní učitelka (Jaroslava Hanušová) přivodila pádem na dlažbu otřes mozku. Celá tato situace je vidět i ve filmu, protože v něm tvůrci ponechali originální záběr.

4. Marie Švecová (Keliška) si přivezla do Itálie vlastní zásoby jídla na celý týden. Italskou kuchyni ochutnala jen jednou a poté se pozvracela, protože si myslela, že jsou v jídle mořské plody. Ze šoku utekla a musela ji přivézt policie.

FOTO:  Oficiální zdroj

5. Jiřina Jirásková (Hubičková) odmítla odjet do Itálie, kde měla natáčet, protože je tam prý velké horko.

6. Helenu Růžičkovou museli na půdu, kde se měla v jedné ze scén nacházet, vyzvednout hasiči.

7. Česká herečka Kateřina Lojdová, která hrála inženýrku Gábinu Tejfarovou, získala tuto roli kvůli tomu, že její matka žila v té době se scenáristou tohoto filmu, Petrem Markovem.

8. Při natáčení v Itálii dala Valerie Kaplanová (babička) Martinovi Dejdarovi (Bernardo) na cestu několik kanadských dolarů, které si schovávala dlouhá léta v trezoru. Když je ale chtěl herec vyměnit, zjistilo se, že jsou falešné. Martina Dejdara kvůli tomu tenkrát skoro zatkla policie.

9.  Scény v kuchyni Škopkových se točily v kulisách, protože dům byl mezitím přestavěn.

FOTO:  Nova.cz

10. Po třech úspěšných filmech se uvažovalo o natáčení čtvrtého dílu, který se měl jmenovat Slunce, seno, ufoni. K tomu ale nedošlo kvůli rozepři mezi Helenou Růžičkovou (Škopková) a režisérem Zdeňkem Troškou, který podle scenáristy všech tří předchozích filmů nechtěl, aby se v tomto díle jíž objevila. Herečka se to dozvěděla a udělala všechno pro to, aby se pokračování této trilogie neuskutečnilo.

11. Jiřina Jirásková údajně odmítla ve snímku hrát, nakonec však byla přemluvena na tři natáčecí dny. „Já jako žena nějakého režiséra nebudu hrát v nějakých fekálních komediích,“ vyjádřila se tenkrát herečka. Zapomenout jí to nemohla především Helena Růžičková, které její postoj vadil hlavně proto, že se za ní Zdeněk Troška postavil v době, kdy měla za minulého režimu distanc.

12. Ve scéně, kdy jede Kelišová (Marie Švecová) s farářem (Luděk Kopřiva) na kole, zahrál obě postavy někdo jiný. Kelišovou zastoupil devatenáctiletý fotbalista a pana faráře řidič ze štábu.

13. Miroslav Zounar se natáčení exteriérů v Itálii neúčastnil, protože měl zrovna po operaci. 

 

Galerie

Oblíbenou komedii Slunce, seno, erotika můžete sledovat v neděli 28. ledna od 20:20 na TV Nova.

Film Slunce, seno a pár facek můžete sledovat také online na Voyo. Sledujte vaše oblíbené české filmy online na Voyo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROZRAZENO: Rodinné natáčení trilogie Slunce, seno! Kteří slavní herci si zde zahráli se svými příbuznými?

JAK ŠEL ČAS s malým Jiříkem ze Slunce, seno: Co dělá a jak VYPADÁ DNES?

ŠÍLENÉ. Smutný osud homosexuálního doktůrka ze Slunce, seno: Zabil ho alkohol a prostituti!

Sdílet

Nejnovější videa

Články