TOP 10 animáku Robinsonovi: Tvůrci vložili do filmu děsivou událost!

TOP 10 animáku Robinsonovi: Tvůrci vložili do filmu děsivou událost!

Všimli jste si plakety na zdi sirotčince, kam byl Lewis jako miminko odložen? Tvůrci na ni napsali příběh, který této animované pohádce dodává děsivou kulisu!

Lewis je geniální chlapec, kterého ze všeho nejvíce baví vynalézat. Je ale osamělý - vyrůstá v sirotčinci a pořád se mu nedaří najít rodinu, která by o něj měla zájem. Jeho nezdolné pátrání ho jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v těch nejdivočejších snech – do třicet let vzdálené budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno vymizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech. Neskutečný výlet jej ale také přivede do konfliktu s padouchem, neschopným pánem s buřinkou, jež Lewise připraví o jedinou možnost, jak se vrátit domů.- Jedná se o volnou adaptaci knihy “A Day with Wilbur Robinson” (Den s Wilburem Robinsonem) od Williama Joyce, která se bohužel dosud nedočkala českého vydání. Originál vyšel už v roce 1990 a autor údajně futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných.
 Po spisovateli je ve snímku například pojmenována škola, kde se odehrává vědecká soutěž. Podle jeho dalších knih vznikly ještě dva filmy - Legendární parta a Království lesních strážců, u kterých navíc pracoval na scénáři. 


- 
Práva na knihu studio Disney původně zakoupilo se záměrem natočit hraný snímek. Námět ale objevilo oddělení celovečerních animovaných filmů a uvědomilo si, jak obrovský potenciál skýtá kombinace futuristického světa, který byl popsán v knize a téměř neomezených možností dnešní filmové animace.


- Na zdech Lewisova pokoje v sirotčinci si můžete všimnout visících obrázků Nikoli Tesly či Walta Disneyho.

- Film vznikal v době, kdy se šéfem Disneyho animačního oddělení stal John Lasseter z Pixaru. Na jeho popud režisér Robinsonových změnil přibližně 60 procent téměř dokončeného filmu: přibyly nové postavy i zápletky. Lasseterovi například původní pojetí záporáka nepřišlo dost děsivé, dostal tedy strašidelného poskoka.

- Když Wilbur představuje svou rodinu, říká, že jeho otec vypadá jako Tom Selleck. Tom Selleck jeho otce v původním znění namluvil. V německém dabingu Sellecka nahradil Thomas Gottschalk a Wilbur říká, že jeho otec vypadá jako Gottschalk.- Na počátku filmu je možné vidět plaketu sirotčince, na které stojí: “SIROTČINEC NA ŠESTÉ ULICI"

"Založen roku 1855, přestěhován na současné místo roku 1892. Byl založen sestrami z místní farnosti kvůli epidemii cholery, která vypukla v roce 1850 a způsobila, že mnoho mladých lidí zůstalo bez domova či rodiny. Funguje nepřetržitě od svého založení.”
Galerie- Jedná se o první film z produkce Walta Disneyho, který nevyšel na videokazetách. VHS tím definitivně odzvonilo.

- Po přečtení scénáře se režisér Stephen J. Anderson velice snažil, aby projekt získal. Sám byl v dětství v sirotčinci a tudíž dobře zná pocity, které ve filmu Lewis prožívá.

- První film nově utvořeného týmu Walt Disney Animation Studios, který se zaměřuje na počítačově animované snímky. Zde můžete poprvé vidět i animované logo, které využívá záběry z filmu Steamboat Willie (1928), prvního animáku s Mickey Mousem, který měl zvuk. Mickey v něm stojí u kormidla parníku a hvízdá si.- Ve filmu je skrytý Mickey Mouse!
Věnujte pozornost Gastonovým stopkám a pódiu, kde Lewis potkal Franny. Animační studio ukrývá Mickeyho téměř do každého druhého filmu jako nejvýraznější postavičku z pera Walta Disneyho. Všimli jste si?


Hledáte vhodné animáčky pro nemluvňata a úplně malé ratolesti? Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z pusy!

TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU: Oscarová pohádka Ledové království vydělala desítky miliard korun! Co stálo za jejím úspěchem?


Autor: Kir

Sdílet

Nejnovější videa

Články