Co má film Náhlá smrt akční hvězdy Van Damma společného s Jágrem? Jarda se ozval po právu!

Co má film Náhlá smrt akční hvězdy Van Damma společného s Jágrem? Jarda se ozval po právu!
Zdroj: TV Nova

Ve filmu Náhlá smrt je akční hvězda Jean-Claude Van Damme jediným, kdo se může postavit teroristům, kteří při finále NHL unesou viceprezidenta a jeho dceru. Požadují výkupné ve výši miliardy dolarů. Na záchranu je čas jen do konce zápasu...

Náhlá smrt (1995) je typickou akční podívanou, která diváka přenese do atmosféry hokejového finále. Příběh není nijak složitý, klasická zápletka a postava osamělého hrdiny zachraňující situaci. Jean-Claude Van Damme v roli prodal přesně to, co ho proslavilo na filmových plátnech. Někdy až komické bojové scény a cynické hlášky jsou jasnou dominantou celého filmu.

Každý fanoušek bojových filmů zná hrdinu likvidující záporáky vysokými kopy z otočky. Belgický rodák Jean-Claude Van Damme prorazil v Hollywoodu v 80. letech snímky Krvavý sport (1988) a Kickboxer (1989). Díky nadání pro bojové umění se stal konkurencí pro symboly akčních filmů jako Sylvestera Stallona nebo Arnolda Schwarzeneggera.

Bohužel rychle získaná sláva měla na Van Damma negativní dopad. Od poloviny 90. let se potýkal se závislostí na drogách a alkoholu. Místo v tělocvičně trávil svůj čas na večírcích obklopen svými obdivovatelkami. Kvůli jeho chování přestali režiséři mít o Van Damma zájem.

Naštěstí Van Damme krizi překonal a vydobyl si zpět status ikony béčkových akčních filmů. Navíc své fanoušky uspokojil, když se objevil v roli záporáka ve snímku nabitým akčními hvězdami Expendebles: Postradatelní 2 (2012).


FOTO:  isifa.com

Zajímavosti z filmu Náhlá smrt:

1. Hráče obou týmů hráli převážně hokejisté druholigového týmu Cleveland Lumberjacks. Jaromír Jágr si postěžoval, že hráč s číslem 68 byl u třech inkasovaných gólů a sám žádný nevstřelil.


2. Náhlá smrt vydělala 29 miliónů dolarů. Honorář hlavní hvězdy Jean-Claude Van Damma byl 5 miliónů dolarů.


3. Film se natáčel 98 dní ve státě Pensylvánie a hokejový stadion si zahrála skutečná aréna týmu NHL Pittsburgh Penguins, slavná Civic Arena. Tedy další spojitost s Jardou Jágrem.


4. Ve filmu se o Stanley cup utkají Pittsburgh Penguins a Chicago Blackhawks. Stejné finále NHL se odehrálo tři roky před natáčením filmu. Penguins tehdy porazily Chicago ve 4 zápasech.


5. JCVD nebyl první volbou pro ztvárnění Darrena McCorda. Šanci dostal poté, co ikony akčních filmů jako Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis roli odmítli.


6.
Až humorně působí souboj Jean-Claude Van Damma s týmovým maskotem. Ve filmu byl použit autentický kostým maskota IceBurgha, plyšového tučňáka reprezentujícího Pittsburgh od roku 1992.
 

7. Právě během natáčení Náhlé smrti, začal Van Damme užívat návykovou látku kokain a odstartoval tak postupný pád své hvězdy.

GalerieAkční podívanou můžete sledovat na TV Nova ve čtvrtek 25.ledna.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 akčních hrdinů VŠECH DOB: Dostane Chuck Norris "nakládačku"?!

Akční hrdina Van Damme (57) je stále hora svalů. Jak se udržuje ve formě?

Postradatelní, dárek od Sylvestera Stallona pro milovníky "akčňáků". Tady je jeho tajemství!

Sdílet

Nejnovější videa

Články