Zajímavosti filmu Iron Man 3: Proč musel být film nakonec zkrácen?

Zajímavosti filmu Iron Man 3: Proč musel být film nakonec zkrácen?
Zdroj: oficiální zdroj

Režisér Jon Favreau odmítl režii třetího Iron Manai, a tak se filmu ujal Shane Black. Film nakonec získal několik ocenění a stál miliony dolarů. Kromě toho s sebou přináší spoustu zajímavostí!

Díky komerčnímu úspěchu amerického akčního filmu Iron Man 2, se rozhodlo o tom, že se natočí i třetí pokračování. Tentokrát je Iron Man alias Tony Stark vystaven boji s novým nepřítelem. Na teroristickém poli se objevuje silný vůdce a protivník. Je jím tajemný Mandarín. Stark mu slibuje brzkou odvetu. Zatím ale netuší, že stopy, které ho zavedou k protivníkovi, vedou ve skutečnosti do jeho vlastní minulosti.

FOTO:  oficiální zdroj

Iron Man 3 je prvním filmem z komiksové série, jenž neměl pod palcem režisér Jon Favreau, který zfilmoval první dva díly. Nechtěl se dále režisérsky podílet na připravovaném snímku, a tak se novým režisérem stal Shane Black. Světová premiéra filmu Iron Man 3 proběhla v Paříži 14. dubna 2013. Do kin snímek přišel v dubnu téhož roku a v ČR se objevil 2. května 2013.


Zajímavosti z filmu Iron Man 3:


- Snímek byl nominován na Oscara. V roce 2013 snímek o ocenění bojoval s filmem Gravitace či Hobit v kategorii Nejlepší vizuální efekty. U nominace ale také zůstalo. Dále získal film ocenění za nejlepší komiksový film v ceně Saturn awards.


- Shane Black připustil, že Jon Favreau, původní režisér Iron Man a Iron Man 2, mu během natáčení poskytoval cenné rady, ačkoli dobře věděl, že tento film bude trochu jiný než dva předchozí filmy. Jon Favreau se ve filmu znovu objevuje coby Happy Hogan, Tonyho a Pepper věrný bodyguard, řidič a přítel.


- Původně měl film trvat tři hodiny a patnáct minut. Už tak by ale obsahově vydal na dva filmy, a tak byly některé scénky vystřihnuty a film byl zkrácen na dvě hodiny a deset minut.

FOTO:  oficiální zdroj


A jaké se s filmem pojí další zajímavosti?

- Celosvětové tržby dosáhly 1 214 811 252 dolarů. Film se stal druhým nejvýdělečnějším filmem roku 2013 a třetí nejvýdělečnější filmovou adaptací komiksu.

- Prsten, který nosí Mandarín, je stejný, jaký Raza nosí v prvním filmu Iron Man.

- Jde o 4. film v řadě dle scénáře Shanea Blacka, který se odehrává o Vánocích.

- Závěrečné titulky filmu jsou delší než obvykle. Je to proto, že Marvel tam přidal falešná jména, jako například Gwyneth Waltrow.

- Písnička Blue od skupiny Eiffel 65, která zazní na začátku filmu, odkazuje na setkání s mimozemšťany, kterým Tony Stark musel čelit ve filmu Avengers.

- Robert Downey Jr. se jako Tony Stark, respektive Iron Man, objevil i v dalších filmech série Marvel Cinematic Universe jako byla série Avengers nebo nový Spiderman. Další samostatný film s touto postavou ale není plánován.
 

 

Galerie


 

Film můžete sledovat na Nově 26. 1. 2018 ve 20:20 nebo Na Nova Cinema 27. 1. 2018 v 17: 45. 


NEPŘEHLÉDNĚTE: 

TOP 5: I velkofilmy mají nedostatky. Všimli jste si těchto chyb ve filmu Iron Man 2?

Co se filmovým tvůrcum nepodařilo skrýt? 5 největších chyb IRON MANA 3!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady