SMUTNÝ KONEC: Hvězda filmů Slunce, seno... zemřela náhle přímo v divadelní šatně!

SMUTNÝ KONEC: Hvězda filmů Slunce, seno... zemřela náhle přímo v divadelní šatně!
Zdroj: Nova.cz

Trilogie bláznivých letních komedií Slunce, seno... režiséra Zdeňka Trošky bezpochyby patří k nejúspěšnějším filmům české a československé kinematografie, za což vděčí hlavně skvělému obsazení. Jak se do filmu dostal Stanislav Tříska, představitel pana Škopka? Vybrala si ho přímo hlavní hvězda!

Komedie Slunce, seno, jahody se divákům představila v roce 1984. Příběh z jihočeské vesničky vyprávějící o rodině Škopkových, vesnických drbnách a pracovnících JZD se dodnes těší obrovské oblibě. Úspěch snímku dal za vznik také dvěma dalším pokračováním – Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika.

Ústředním bodem všech tří filmů je rodina Škopkových. Škopkovou brilantně ztvárnila herečka Helena Růžičková, která si dokonce sama vybrala, kdo ztvární jejího manžela Škopka. Po jejím boku se objevil Stanislav Tříska, herec z Městského divadla ve Zlíně.

FOTO:  Nova.cz

Stanislav pocházel z Plzně. Přestože jej od dětství lákalo herectví, vyučil se brašnářem. Jeho láska k umění však byla silnější. Bez jakékoliv herecké průpravy nastoupil do Západočeského divadla v Chebu, odkud se v roce 1967 přesunul do Divadla pracujících ve Zlíně. Za své působení v divadle obdržel cenu J. K. Tyla.

ŠÍLENÉ. Smutný osud homosexuálního doktůrka ze Slunce, seno: Zabil ho alkohol a prostituti!

V televizi a na stříbrných plátnech se začal objevovat na začátku 60. let. Zpočátku jen v malých rolích, například ve filmech jako Smrt krásných srnců, nebo v seriálu Vlak dětství a naděje, kde se seznámil právě s Helenou Ružičkovou. V roce 1984 přišel pro Stanislava největší zlom, neboť byl na žádost Heleny Růžičkové obsazen do role Škopka v kultovním snímku Slunce, seno, jahody. Díky nečekanému úspěchu bláznivé letní komedie vstoupil herec do povědomí široké veřejnosti!

Galerie

V 90. letech se začal před kamerou objevovat častěji než kdykoliv předtím a začal dostávat nabídky na další úžasné role. Na ty už ale bohužel nedošlo. Stanislav Tříska zemřel 23. října 1996 náhle přímo v šatně Městského divadle ve Zlíně. Bylo mu 63 let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JAK ŠEL ČAS s malým Jiříkem ze Slunce, seno: Co dělá a jak VYPADÁ DNES?

PROZRAZENO: Rodinné natáčení trilogie Slunce, seno! Kteří slavní herci si zde zahráli se svými příbuznými?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady