HARRY POTTER ZAVÍTAL DO PRAHY! Jak probíhaly přípravy na unikátní koncertní turné?

Svět Harryho Pottera doslova ožil v pražské O2 areně při promítání druhého dílu čarodějnické ságy. O živý hudební doprovod se postaral Český národní symfonický orchestr. Co o úžasném koncertu prozradil sám zakladatel a ředitel orchestru Jan Hasenöhrl?

Harry Potter je světovým fenoménem s obrovskou fanouškovskou základnou. Obdivovatelé kouzelnického světa měli 18. ledna 2018 neopakovatelnou možnost nechat se vtáhnout přímo do děje druhého filmu ságy s názvem Harry Potter a Tajemná komnata. V pražské O2 areně se totiž uskutečnil unikátní filmový koncert, během něhož byl snímek promítán na obrovském dvanáctimetrovém plátně za doprovodu nezapomenutelné hudby Johna Williamse, kterou živě zahrál Český národní symfonický orchestr.

FOTO:  TV Nova

Jan Hasenöhrl, zakladatel a ředitel ČNSO, v rozhovoru prozradil, do jakých zemí se v rámci tohoto jedinečného turné podíval. „Byli jsme v  Německu, ve Skandinávii a v Dubaji,“ řekl známý hudebník.

FOTO:  TV Nova

Okouzlující hudba k filmu získala nominaci na cenu Grammy a stala se okamžitě klasikou. Toto filmové koncertní turné bylo vytvořeno společností CineConcerts ve spolupráci s Warner Bros. Consumer Products a probíhá pod vedením jeho tvůrce a producenta Justina Freera. Na rok 2018 jsou naplánovány stovky koncertů ve více než 35 zemích světa!

FOTO:  TV Nova

Jak probíhaly přípravy na tak velkolepý koncert? Nejen to se dozvíte ve videu!

Nenechte si ujít závěrečný díl čarodějnické ságy s názvem Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, který můžete sledovat v sobotu 20. ledna 2018 ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJ UČITEL Z BRADAVIC: Ke kterému byste chodili nejraději? HLASUJTE!

Poznáte herce z Harryho Pottera na fotce z dětství? Dnes ho milují stovky žen!

 

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady