Cena Michala Velíška má svého vítěze

Cena Michala Velíška má svého vítěze

Za zvuku slavnostních fanfár byla ve čtvrtek 10. prosince 2008 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy udělena prestižní Cena Michala Velíška. Vítězem se stal Filip Korostenski, který zachránil těhotnou řidičku v bezvědomí.

Třicetiletý Korostenski z Českých Budějovic získal na základě internetového hlasování 2320 hlasů z celkových 7631. Skleněnou plastiku Lenky Sloupové, znázorňující anděla, mu předal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, gratulovat přišel předseda správní rady Nadace ADRA Vítězslav Vurst a Iva Velíšková – manželka zesnulého střihače Michala Velíška.

„Vůbec nad ničím jsem nepřemýšlel, prostě jsem do toho auta naskočil. Byla to okamžitá reakce,“ vyjadřuje se z odstupu Filip Korostenski k tehdejší situaci a jedním dechem hned dodává, že by Cenu Michala Velíška udělil všem nominovaným. Ve své děkovné řeči poznamenal, že takových hrdinů, jako je on, je mezi lidmi mnoho, ale mělo by jich být ještě víc. Doufejme tedy, že se mezi lidmi bude nacházet stále víc a víc takových hrdinů, kteří svou odvahou a duchapřítomností přemohou otupělost a lhostejnost ostatních.

Přehrát celou epizodu


 

Příběh o Filipu Korostenskim čtěte ZDE.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady