ŠÍLENÉ. Smutný osud homosexuálního doktůrka ze Slunce, seno: Zabil ho alkohol a prostituti!

ŠÍLENÉ. Smutný osud homosexuálního doktůrka ze Slunce, seno: Zabil ho alkohol a prostituti!
Zdroj: oficiální zdroj

Nezapomenutelnou postavou druhého a třetího dílu trilogie Slunce, seno... je bezpochyby „doktůrek“ Kája Kroupa, kterého bravurně ztvárnil neherec Josef Stárek. Role v komedii Zdeňka Trošky mohla být pro Josefa skvělým startem kariéry, čekal ho však úplně jiný osud.

„Blaženko, to jsem já, Kája. Blaženko, já jsem vám přišel říct, že vás asi miluju. A že si vás asi vezmu!“ ťuká doktůrek Kája Kroupa na dveře od seníku v dnes již legendární komedii Slunce, seno a pár facek. Neherec Josef Stárek, který plachého doktora ztvárnil, se k roli dostal úplnou náhodou.

Postavu Káji Kroupy měl původně hrát Oldřich Kaiser, to by však ale nesmělo dojít k obrovské souhře náhod. Josef Stárek pracoval v nočním podniku U Petra Voka, kde se často scházeli i známí umělci. Právě tam jednoho večera zavítal i režisér legendární trilogie Slunce, seno... Zdeněk Troška se svou dobrou kamarádkou Helenou Ružičkovou, která podnik často navštěvovala a se Stárkem se tak dobře znala. Svou přímočarostí a smyslem pro humor Josef režiséra okamžitě upoutal a ten mu tak dal přednost před Oldřichem Kaiserem.

FOTO:  Oficiální zdroj


Rázem se z 39letého číšníka stala celebrita. Roli doktora Káji si zopakoval ještě v pokračování s názvem Slunce, seno, erotika. Jak rychle svou slávu Josef získal, tak rychle jí začal ztrácet. V roce 1994 se na stříbrném plátně objevil naposledy, a to v malé roličce hostinského v pohádce Princezna ze mlejna.

JAK ŠEL ČAS s malým Jiříkem ze Slunce, seno: Co dělá a jak VYPADÁ DNES?

Z části si za zmařenou kariéru mohl sám. Honoráře, které získal za role, jenž ztvárnil, utrácel převážně za alkohol a prostituty. Ti ho pak často okrádali. Ke konci svého života pracoval v pražské Zoo, kde prodával ve stánku párky. Lidé ho poznávali a dost často se s ním i fotili. Josef tak dokázal alespoň zčásti těžit ze své popularity.

K filmu se Josef Stárek už nikdy nevrátil. Zemřel na infarkt ve věku 48 let.
 

Galerie

Doktůrka Káju si připomeňte v neděli 21. ledna 2018 ve 21:00 ve filmu Slunce, seno a pár facek a pak 28. ledna 2018 ve 20:20 v pokračování s názvem Slunce, seno, erotika!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO BYLA POHÁDKA! Podívejte se, jak dnes vypadají herci z Princezny ze Mlejna!

PROZRAZENO: Rodinné natáčení trilogie Slunce, seno! Kteří slavní herci si zde zahráli se svými příbuznými?

CHCI JE UKÁZAT! Poznáte jediný český film, kde se prsa odhalovala na žádost herečky?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady