Chybějící kazeta i mizející sklo: Co se tvůrcům filmu Fenomén nepovedlo? Toho si všimnou i amatéři!

Chybějící kazeta i mizející sklo: Co se tvůrcům filmu Fenomén nepovedlo? Toho si všimnou i amatéři!

Nahrávací zařízení bežící na prázdno! V čem ještě udělali tvůrci botu? Další chyby a zajímavosti k americkému filmu Fenomén naleznete uvnitř článku.

Obyčejného automechanika omráčí podivná záře, která přichází z oblohy. Najednou čte čtyři knihy denně, sestrojí automobil, který jezdí skoro zadarmo, dokonce objeví princip akumulování sluneční energie a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru. Jen jedna věc dělá Georgeovi stejný problém jako dřív – Krásná sousedka, která má strach z dalšího milostného zklamání. Když se začne i v tomto ohledu blýskat na lepší časy, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy...Co jste o dramatickém snímku s nádechem tajemna, ve kterém hrál hlavní roli John Travolta, určitě nevěděli?

– Natáčení probíhalo od 9. října do 22. prosince 1995.– Do hlavní role byli zvažováni Sean Penn, Ed Harris a Jason Patric, nakonec ji však získal John Travolta.– 

Brent Spiner (Dr. Bob Niedorf) všechny své scény ve filmu natočil za jediný den.
!

– Scény z města byly natočeny v Old town Auburn v Kalifornii. Většina podniků dodnes funguje a profituje z turismu, který je podpořen právě i filmem. Benzínová pumpa byla vytvořena pouze pro potřeby filmu a byla vystavena před budovou pošty. Scény z baru byly natočeny v podniku Stará Šanghaj, kde je dnes pivnice Auburn Ale House.

– V místě, kde George stál a viděl „světlo”, byla umístěna plaketa. Ta byla v roce 2015 odcizena, byla tedy nahrazena kopií, která je lépe zajištěna proti krádeži.

Galerie– John Travolta a David Gallagher si spolu zahráli již dříve ve snímku Kdopak to mluví (1993).– 

Když Lace oholí George, můžete si všimnout, že se pěna na Georgově krku mezi záběry mění.– George pro záznam Morseova kódu využívá magnetofon, ve kterém ale není kazeta!

– Při scéně s doktorem u baru je v jeho popředí pivní sklo, přestože bylo předtím všechno rozbito hrnkem.

– Fenomén měl premiéru ve stejný den, jako Den nezávislosti (1996), ve kterém taktéž účinkoval Brent Spiner (v roli doktora Okuna).

– Většina rádiových zařízení pro film byla zakoupena v obchodě Ham Radio Outlet.Americký film Fenomén můžete sledovat v úterý 16. 1. 2018 od 11:30 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Božská POMÁDA: Jak dnes vypadá Sandy a Danny? Jsou pořád neuvěřitelně sexy!

PROKLETÁ POMÁDA: Rakovina, HIV a další nehody. Muzikál Pomáda se stal pro všechny jeho tvůrce a aktéry prokletím

Sdílet

Nejnovější videa

Články